Działająca od ponad roku Akademia Oszczędzania Energii skierowana jest przede wszystkim do pracowników firm wykonawczych zajmujących się obsługą średnich i małych inwestycji, nowych oraz modernizowanych obiektów. Podczas szkoleń jak również w trakcie indywidualnych konsultacji bezpośrednio na placu budowy członkowie AOE mogą zapoznać się z najnowszymi technologiami w zakresie energooszczędnych izolacji.  Firma Rockwool dociera do wykonawców również poprzez magazyn „Świat ociepleń”, w którym prezentowane są między innymi wytyczne wykonawcze i fachowe porady związane z prawidłowym wykonaniem izolacji.
Współorganizatorem pierwszego cyklu szkoleń zatytułowanego „Energooszczędne rozwiązania Rockwool” była firma INFO–INWEST, która na bieżąco śledzi rozwój branż związanych z budownictwem i dzięki temu posiada aktualną wiedzę na temat inwestycji budowlanych w Polsce. Szkolenia prowadzone były przez doradców technicznych Rockwool, którzy odpowiadali na wszystkie postawione przez uczestników pytania. Dla lepszego zobrazowania tematyki prowadzący spotkania wykorzystali w ich trakcie specjalne prezentacje, filmy instruktażowe oraz inne materiały multimedialne.
Z przeprowadzonych szkoleń zadowolony jest Maciej Mosiądz, Kierownik Działu Doradztwa Technicznego Rockwool Polska. Wyniki ankiety przeprowadzonej po szkoleniach pokazują, że ich uczestnicy są zadowoleni z przebiegu spotkań. Niezmiernie cieszy nas ten fakt, dlatego też przygotowujemy kolejną edycję szkoleń, która ma wystartować już po wakacjach. Mamy nadzieję, że spotka się ona z równie dużym zainteresowaniem – mówił po ostatnim spotkaniu w Gdańsku. O miejscu i terminie rozpoczęcia kolejnej serii szkoleń firma będzie informować na stronie internetowej www.rockwool.pl
Doradztwo Techniczne to integralna część oferty firmy Rockwool Akademia Oszczędzania Energii Rockwool to kolejne przedsięwzięcie firmy mające na celu szerzenie wiedzy na temat wykorzystania i wykonywania nowoczesnych pod względem technologicznym izolacji. W 1993 roku w firmie Rockwool powstał Dział Doradztwa Technicznego. Doradcy udzielają szczegółowych informacji technicznych wszystkim Klientom zainteresowanym poprawnym i efektywnym stosowaniem izolacji w budownictwie: Inwestorom, Projektantom, Wykonawcom oraz Dystrybutorom.
 Zakres prowadzonych konsultacji jest bardzo szeroki i obejmuje:

  • Dobór odpowiednich rozwiązań i wyrobów ROCKWOOL oraz ich uzasadnionych ekonomicznie grubości w odpowiedzi na potrzeby Klientów.
  • Projektowanie systemów płyt spadkowych DACHROCK SPS do odprowadzania wód opadowych z połaci dachów płaskich.
  • Zapewnienie niezbędnej dokumentacji technicznej.

Każdy Klient może się skontaktować z Doradcami Technicznymi, wykorzystując do tego celu telefon lub Internet. Poszukiwane informacje można uzyskać poprzez:

  • Infolinię dla Klientów dzwoniących z telefonów stacjonarnych – 0801-66-00-36,
  • Infolinię dla Klientów korzystających z telefonów komórkowych –  0601-66-00-33,
  • Profesjonalny serwis internetowy www.rockwool.pl z sekcją „Doradztwo”, gdzie można znaleźć dokumentację techniczną oferowanych przez ROCKWOOL wyrobów, systemów oraz materiały poradnikowe,
  • Bezpośredni kontakt z Doradcą Technicznym zajmującym się interesującym nas tematem.

Informacje dodatkowe: 
Grupa ROCKWOOL POLSKA rozpoczęła działalność produkcyjną w Polsce wraz ze sprywatyzowaniem fabryki w Cigacicach – w czerwcu 1993 roku. W roku 1996 Rockwool uruchomił produkcję w drugim zakładzie w Małkini. Obie fabryki, z 6 liniami produkcyjnymi, zostały gruntownie zmodernizowane i produkują wełnę mineralną służącą jako izolacja termiczna, akustyczna i przeciwpożarowa w budownictwie oraz instalacjach technicznych.
Zarówno fabryki w Cigacicach jak i w Małkini zostały uznane za najbardziej wydajne zakłady Grupy ROCKWOOL, a strategia marketingowa polskiego oddziału za najbardziej skuteczny plan strategiczny roku 2001.
W październiku 2001 roku British Standards Institution przyznała ROCKWOOL POLSKA certyfikat ISO 9001. Stanowi on dowód, że System Zarządzania Jakością stosowany w firmie spełnia wymagania międzynarodowej normy BSI ISO 9001:1994. System obejmuje wszystkie ważniejsze obszary działalności firmy. W roku 2003 firma uzyskała także certyfikat zarządzania jakością 9001:2000.
Za osiągnięcia w zakresie wprowadzenia bezodpadowej produkcji oraz podnoszenia standardów ekologicznych samych produktów izolacyjnych, ROCKWOOL POLSKA został dwukrotnie uhonorowany przez Ministra Środowiska tytułem „Lidera Polskiej Ekologii” – w roku 2001 w kategorii „przedsiębiorstwo“ i w roku 2003 w kategorii „wyrób“.
ROCKWOOL POLSKA osiągnął pozycję krajowego lidera materiałów izolacyjnych. Stało się to możliwe dzięki dokonanym przez firmę inwestycjom – technologicznym i badawczym oraz – przede wszystkim – dzięki dostrzeżeniu przez polskich wykonawców doskonałych parametrów użytkowych wełny skalnej ROCKWOOL. W serii otrzymanych nagród, tytułów i wyróżnień najnowsze są trzy, uzyskane podczas Międzynarodowych Targów Budowlanych BUDMA 2006 – Złoty Medal MTP za płytę z wełny mineralnej MEGAROCK, tytuł Izolacji Roku za kompletny system ociepleń ścian zewnętrznych ECOROCK MAX oraz Budowlana Marka Roku 2005 w rankingu marek budowlanych w kategorii „materiałów termoizolacyjnych”.
Produkty Rockwool izolują od zimna i hałasu wiele obiektów w Polsce. Warto wspomnieć choćby Metropolitan – „Najlepszy Biurowiec Świata” według uczestników ubiegłorocznych targów nieruchomości w Cannes.