Najczęściej dom buduje się tylko raz w życiu. Dlatego planując budowę domu warto pomyśleć o tym, żeby był on maksymalnie komfortowy, bezpieczny, zdrowy dla jego mieszkańców oraz tani w utrzymaniu.

Budując dom na pokolenia, inwestorzy coraz częściej zwracają uwagę na takie aspekty, jak długofalowe koszty eksploatacji. Dlatego montaż energooszczędnej stolarki otworowej zyskuje coraz więcej zwolenników.

(Warto budować energooszczędnie)

(Warto budować energooszczędnie)

Wybierając bramę garażową, okna PCV czy rolety dokonujemy zakupu na długie lata – warto więc zadbać o to, by były one trwałe i komfortowe. Najwygodniejszym i najbardziej polecanym rozwiązaniem zamknięcia garażu jest zastosowanie bramy segmentowej. Bramy segmentowe marki Krispol otwierają się pionowo w górę, a ich segmenty prowadzone są po prowadnicach pod strop garażu. Po otwarciu brama znajduje się więc tuż pod sufitem garażu, równolegle do podłoża. W ten sposób miejsce przed garażem pozostaje wolne, a przestrzeń wewnątrz garażu jest maksymalnie wykorzystana. Znacznie ułatwia to parkowanie samochodu, a także codzienne korzystanie z garażu.

W przypadku bram garażowych połączonych z domem bardzo istotny jest ich współczynnik przenikania ciepła. Jest on zależny od własności cieplnych poszczególnych elementów bramy:

  • segmenty bramy i ich połączenia – bramy segmentowe marki Krispol zbudowane są  z segmentów stalowych, ocynkowanych, malowanych proszkowo. Ich wypełnienie stanowi warstwa bezfreonowej pianki poliuretanowej o grubości 40 mm, zapewniającej dobrą izolację termiczną i akustyczną;
  • system uszczelnień – bramy Krispol wyposażone są w uszczelki międzysekcyjne oraz uszczelki montowane wokół płaszcza bramy, skutecznie zabezpieczające budynek przed zimnem, upałem, wilgocią i hałasem.

Wartości współczynnika przenikania ciepła zależą też od wymiarów bramy i liczby jej segmentów. Dla bram Krispol jego wartości kształtują się między 1,1 a 1,4 W/m2K, w zależności od wymiaru bramy.

Poprzez okna może nam „uciekać” aż 25% ciepła. Nawet najlepszej jakości okna warto dodatkowo osłonić roletami zewnętrznymi, które zmniejszają przenikalność cieplną okien, zatrzymując ciepło zimą i w nocy. Dzieje się tak dzięki specjalnej konstrukcji pancerza rolet. W starszych budynkach rolety zewnętrzne mogą poprawić przenikalność cieplną okien nawet o 37%” – mówi przedstawiciel firmy Rambit.

Doświadczeni konsultanci firmy Rambit pomogą wyposażyć Twój dom w kompletne rozwiązania energooszczędnej stolarki otworowej obejmujące bramę garażową, rolety, drzwi wejściowe oraz okna PVC.