Jak poprawić termoizolację budynku oraz zachować oryginalny wygląd fasady będzie można dowiedzieć się podczas marcowego cyklu konferencji „Ocieplenie od wewnątrz” dla zarządców nieruchomości.

Bezpłatne spotkania, zorganizowane przez firmę Xella, odbędą się 6 marca w Krakowie, 19 marca w Poznaniu, 23 marca we Wrocławiu, 26 marca w Łodzi i 29 marca w Gdańsku.

budynki komunalne

W swojej pracy zarządcy nieruchomości, zarówno osiedli z wielkiej płyty, jak i starszych kamienic, często spotykają się z sytuacjami, kiedy budynku nie można ocieplić od strony zewnętrznej. Dotyczy to obiektów o dużej wartości historycznej i architektonicznej, ale także sytuacji ograniczenia praw własności. Ocieplenie od wewnątrz jest również rozwiązaniem, które uniezależnia lokatorów od zgody wszystkich mieszkańców na ocieplenie budynku.

W programie konferencji znajdują się zagadnienia dotyczące fizyki budowli oraz szczegółowej analizy zjawisk zachodzących w przegrodach przy ociepleniu od wewnątrz. Przedstawione zostaną również systemy ocieplania od wewnątrz – ze szczególnym uwzględnieniem mineralnych płyt YTONG MULTIPOR.

Uczestnictwo w konferencji oznacza realizację 4 godzin obowiązkowego doskonalenia zawodowego wymaganego przez Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. Każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie potwierdzające udział w konferencji.

Pierwsza konferencja z cyklu dla zarządców nieruchomości, która odbyła się w październiku ubiegłego roku w Warszawie zgromadziła ponad 60 osób. Natomiast chęć uczestnictwa w następnej konferencji, która zaplanowana została na 6 marca br. w Krakowie, zgłosiło już blisko 100 osób.

– Zainteresowanie wśród zarządców nieruchomości tematyką ocieplenia od wewnątrz zachęciło nas do zorganizowania konferencji w kolejnych miastach: Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi i Gdańsku – mówi Monika Mychlewicz, dyrektor marketingu Xella Polska, producenta materiałów budowlanych SILKA YTONG. – Poznawanie możliwości dotyczących prawidłowej izolacji termicznej budynku, w przypadku gdy elewacja zewnętrzna nie może ulec zmianie, jest ważnym i aktualnym tematem – twierdzi Monika Mychlewicz.

Udział w konferencjach jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

Terminy i lokalizacje konferencji:
6 marca (wtorek), Kraków, Hotel Qubus, ul. Nadwiślańska 6
19 marca (poniedziałek), Poznań, Centrum Konferencyjne Adam’s, ul. Matejki 62
23 marca (piątek), Wrocław, Centrum Konferencyjne WPP, ul. Fabryczna 10
26 marca (poniedziałek), Łódź, Centrum Biznesowe SYNERGIA, ul. Wólczańska 128/134
29 marca (czwartek), Gdańsk, Hotel Qubus, ul. Chmielna 47-52

Program konferencji:
9.00 – 9.30      Rejestracja gości
9.30 – 11.00    Podstawy fizyki budowli i zagadnienia fizyki budowli przy ociepleniu od wewnątrz
11.00 – 11.15  Przerwa kawowa
11.15 – 12.45  Zjawiska zachodzące w przegrodach ocieplonych od wewnątrz, Wybrane systemy ocieplania od wewnątrz
12:45 – 13:00  Przerwa
13:00 – 13:30  Dyskusje i konsultacje

Partnerem cyklu konferencji jest miesięcznik „Administrator”.