Monier od czerwca wprowadza na rynek kolejną ceramiczną dachówkę RuppCeramiki – Rubin 11V. W ten sposób oferta została uzupełniona o model z grupy przesuwnych dachówek dużego formatu. Rubin 11V łączy elastyczność przesuwu z mniejszym zapotrzebowaniem, przez co jest bardziej ekonomiczny i wygodny w użyciu. Co więcej pojawią się także dwa nowe kolory: bukowy i czarny.

(Rubin - buk, fot.Monier)

(Rubin - buk, fot.Monier)

Na rynku polskim szykuje się kolejna rewolucyjna nowość w branży dekarskiej. Miesiąc temu Monier wprowadził dwie nowoczesne membrany dachowe Divoroll Clima+ S oraz Divoroll Maximum S, a w czerwcu powiększy swoją ofertę o ceramiczną dachówkę RuppCeramika Rubin 11V. Model ten, to połączenie klasycznego piękna z innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi opracowanymi wraz z dekarskimi mistrzami. Rubin 11V to kolejna uniwersalna dachówka ceramiczna dzięki możliwości dużego przesuwu do 35mm – długość krycia wynosi od 335 do 370 mm, a szerokość ok. 236mm. Z tego powodu, jak i ze względu na stosunkowo niską wagę – jedna sztuka waży 3,5kg – nadaje się zarówno na dachy remontowane, jak i nowobudowane. Podobnie jak w przypadku innych modeli dachówek firmy Monier Rubin 11V dostępny jest jako dachówka podstawowa wraz z szeroką gamą dachówek kształtowych oraz z technologicznie i kolorystycznie

(Rubin - czarny, fot.Monier)

(Rubin - czarny, fot.Monier)

dopasowanymi akcesoriami. Dostępna w pięciu kolorach: miedzianym, brązowym, antracytowym, bukowym i czarnym objęta jest 20 letnią gwarancją oraz dodatkową pięcioletnią gwarancją odporności na działanie mrozu.

DANE TECHNICZNE:

Długości krycia (łatowanie) – 335-370 mm
Średnia szerokość krycia – 236 mm
Zapotrzebowanie na 1m2 – Ok 11,4 – 12,6 szt.
Waga jednej sztuki – ok. 3,5 kg
Najmniejsze zalecane pochylenie połaci dachu – 22°