Pomimo kryzysu ekonomicznego inwestowanie w nieruchomości jest nadal dobrym sposobem na pewne lokowanie pieniędzy. Jednak aby zyskać na tego rodzaju transakcjach należy posiadać rozeznanie na rynku nieruchomości i panujących tu trendach.

Chcąc kupić mieszkanie wprost od dewelopera powinniśmy zastanowić się nad jego faktyczną wartością w przyszłości. Oczywiście będą to jedynie orientacyjne szacowania, jednak warto je poczynić. Należy prześledzić trendy rynkowe z kilku lat i zapoznać się z planami wobec zagospodarowania nieruchomości i jej okolicy. Szczególnie kiedy deweloper rozpoczyna sprzedaż mieszkań w inwestycji jeszcze nie rozpoczętej warto zapoznać się z dokładnymi planami gospodarki przestrzennej. Widząc atrakcyjne ogłoszenia w gazecie typu: Mieszkania sprzedaż Wrocław, czy Tanie domy pod Warszawą, nie można kierować się tylko ceną i designem budynków. Trzeba zwrócić uwagę na lokalizacją i infrastrukturą w danym miejscu.

blok

Niekiedy inwestycje sprzedawane są w błyskawicznym tempie tylko po, żeby niedługo potem właściciele jeszcze niewybudowanych mieszkań mogli znacznie drożej sprzedać te lokale. Atrakcyjna lokalizacja i prestiżowy obiekt znaczenie ułatwiają tą odsprzedaż. Na atrakcyjność i unikalność nieruchomości wpływa wiele czynników i chcąc zarobić na zakupie należy wybierać przede wszystkim nieruchomości o wielu zaletach. Często z pozoru świetne inwestycji rozchodzą się jak świeże bułeczki, po czym inwestorzy nie mogą odsprzedać tych mieszkania nawet bez zysku. Ponoszą w efekcie stratę, jednak to już nie jest problem dewelopera.

Obecnie powszechnie możemy zaobserwować praktykę wykupywania mieszkań w wielkich miastach, w inwestycjach, które uważa się za pewniaki. Oczywiście dużą rolę odgrywa tu marketing i promocja danego osiedla czy lokalizacji, nadanie renomy okolicy oraz wyjątkowości właśnie tej nieruchomości. Jednak wprawni łowcy okazji już nie dają się nabierać na takie sztuczki marketingowe i z wyprzedzeniem umieją je przewidzieć.