Elegancka ubieralnia
Garderoba, poza podstawowym zastosowaniem,  może łączyć w sobie funkcje gospodarcze. W takim wypadku potrzebne będzie miejsce na deskę do prasowania, maszynę do szycia czy nawet pralkę. Może też być elegancką ubieralnią, gdzie oprócz starannie posegregowanej odzieży znajdą się duże lustra, toaletka a przede wszystkim przestrzeń, aby móc się swobodnie poruszać. Jeżeli nie dysponujemy dużą powierzchnią, pamiętajmy że garderoba nie musi zabierać więcej miejsca niż łącznie zajmują porozstawiane w mieszkaniu szafy. Jednakże garderoba może zmieścić rzeczy, których do pojedynczej szafy nie udałoby się schować – walizki, plecaki, czy deskę do prasowania. 
Idealne wejście
Najwygodniej jest usytuować garderobą w pobliżu sypiali i łazienki. Jeżeli ubieralnia ma służyć wszystkim domownikom, drzwi do niej powinny znajdować się w holu, lub bezpośrednio w sypialni mieszkańców, dla których jest przeznaczona. Jeżeli dysponujemy dużą powierzchnią i chcemy podkreślić wytworny wystrój wnętrza, dobrze jest wykorzystać drzwi dwuskrzydłowe rozwierane. Ważnym jest aby drzwi były wykonane z lekkiego, a zarazem stabilnego materiału. Odpowiednie będą drzwi wykonane z wysokozagęszczonych płyt HDF Masonite. Płyty mają tylko 3,2 mm grubości, lecz dzięki procesowi tłoczenia posiadają wyjątkową twardość.

 


Nie za mała


 


W zależności od powierzchni mieszkaniowej można urządzić jedną dużą garderobę dla wszystkich domowników, lub mniejsze w każdej sypialni. Wykorzystanie drzwi przesuwanych, będzie idealnym rozwiązaniem dla mniejszej garderoby. W lipcu firma Pol-Skone – producent drzwi wewnątrzlokalowych – wprowadziła na rynek trzy nowe modele Tanganika, Sahara i Kongo. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, Pol-Skone oferuje drzwi w wersji bezprzylgowej z zawiasami krytymi, dzięki której wejście do garderoby zyska nowoczesny charakter.