Kiedyś drzwi miały za zadanie tylko odgrodzenie pomieszczenia. Dziś, dzięki ofercie producentów, mogą stanowić ozdobę pokoju. Producent płyty drzwiowej Masonite proponuje wiele wariantów dla osób, które lubią mieć dopracowany każdy szczegół.

Wiele polskich sypialni odgradzają drzwi pełne. Ma to zagwarantować poczucie intymności. Sypialnia stanowi swego rodzaju oazę – do tego miejsca nie mają dostępu goście gospodarzy. Jest to część domu ściśle zarezerwowana dla jej właścicieli. Sypialnię urządza się wyłącznie dla siebie. Nastrój sypialni mogą tworzyć dekoracje, specjalne oświetlenie, ulubione kolory. Wybierając drzwi wykonane z płyty tłoczonej Masonite, również ten element może harmonizować z wystrojem. Aby drzwi nie wyróżniały się na tle ścian, można zdecydować się na kolor pasujący do emulsji lub tapety. Bardziej ekstrawaganckim pomysłem jest wybór drzwi o zdecydowanie kontrastowym kolorze. Producenci dysponują szeroką paletą barw. Wystarczy tylko wskazać odcień, jaki nas interesuje, a dostawca pokryje drzwi odpowiednią emalią. Standardowym wypełnieniem drzwi wykonanych z płyty Masonite jest wypełnienie typu “plaster miodu”. Jeśli jednak zależy nam na większym wyciszeniu sypialni, można zdecydować się na wypełnienie płytą pełną. Takie wzmocnienie konstrukcji drzwi pozwoli zmniejszyć dochodzące z zewnątrz odgłosy o dodatkowych kilkadziesiąt decybeli.

Masonite ma propozycję również dla tych, którzy w swojej sypialni mają wnękę przeznaczoną na szafę bądź garderobę. Z tłoczonych płyt Masonite produkowane są bowiem nie tylko klasyczne drzwi wewnętrzne, ale także drzwi łamane. Drzwi łamane z powodzeniem można zastosować w przypadku takiej wnęki. Również w tej sytuacji można wybrać kolor, aby dopasować do wnętrza sypialni czy samych drzwi. Drzwi łamane są bardzo funkcjonalne, nie zabierają dużo powierzchni, są również estetyczne.

W pokoju małego dziecka rodzice wolą zastosować drzwi z przeszkleniem. Tym oczekiwaniom wychodzą naprzeciw dystrybutorzy płyt Masonite, oferując różne ich rodzaje. Drzwi z szybą pozwolą rodzicom zachować kontrolę nad tym, co dzieje się w pokoju pociechy. Dziecko z kolei jest zadowolone, ponieważ zamknięte drzwi zapewniają mu poczucie prywatności. Z kolei nastolatka może pomalować tłoczenia na drzwiach, aby wkomponować wygląd drzwi do wystroju pokoju, tapet czy narzuty na łóżko. To rozwiązanie nie wymaga specjalnych umiejętności czy nakładu czasu, a daje oryginalny efekt.