W kilku pokoleniowym domu w garażu można znaleźć wszystko, od starych zdjęć począwszy po rower sprzed wieku, starą lampę czy inne ciekawostki, które składujemy. Garaż jest już miejscem, gdzie robi się wyprzedaże. Najbardziej powszechny handel na zachodzie zaczyna już przychodzić do Polski, bo im dom jest starszy, tym nasz garaż więcej zawiera. Ale im więcej zawiera tym większym i ciekawszym kąskiem staje się dla złodziei. Bo przecięcie kłódki czy pozbycie się skobla nie jest niczym trudnym jak widać po statystykach policyjnych, które wykazują coraz częstsze włamania do garaży. Dlatego właściciele domów broniąc się przed plagą włamań zakładają w swoich garażach automatykę, która jest  trudna do sforsowania dla złodzieja a dla samego użytkownika wygodna w stosowaniu i bezpieczna.

Firma FAAC producent automatyki do bram i wjazdów oferuje swoim klientom szeroki wybór automatów do bram garażowych. Udogodnieniem jest to, że nie trzeba wymieniać swojej starej bramy, by zamontować w niej siłownik i cieszyć się wygodą jaką jest otwieranie bramy za pomocą pilota. Wygoda to jedna rzecz – drugą jest to – że można wybrać metodę otwierania drzwi.  Teraz  bramy mogą otwierać się na kilka sposobów: uchylny do góry, sekcyjny górny, rolowany -  do góry na zasadzie rolety, sekcyjny boczny gdy drzwi przesuwają się na ścianę boczną i harmonijkowy kiedy drzwi składają się w harmonijkę.
Dzięki automatyce łatwo możemy zabezpieczyć swój  garaż i spać spokojnie. Zwłaszcza teraz, gdy firma FAAC wprowadziła na Polski rynek dwa nowe automaty do bram garażowych.


Garażowa nowość

Siłowniki D 600 i D 1000 są przeznaczone do bram przydomowych na jeden i dwa samochody jak i do garaży zbiorczych na małe osiedla. Nowe napędy FAAC D600 i D1000 mają nowoczesny wygląd pasujący nawet do najbardziej wykwintnego garażu. Nylonowa, opatentowana podstawka automatu zapewnia szybki montaż siłownika przy suficie garażu, redukując czas instalacji nawet o 40%.

Dodatkową funkcją nowego napędu garażowego FAAC jest to, że w obudowie znajduje się żarówka, która przy uruchomieniu automatu oświetla pomieszczenie przyjemnym światłem. Przy montażu nowego napędu nie są również wymagane dodatkowe fotokomórki bezpieczeństwa, gdyż sam napęd posiada w sobie elektroniczny moduł przeciwzgnieceniowy, który programowany jest automatycznie podczas cyklu otwierania i zamykania drzwi garażowych.

Moduł zapamiętuje siłę potrzebną do zamknięcia bądź otwarcia bramy i w chwili, gdy ta siła przekracza zaprogramowany próg następuje zatrzymanie bramy podczas otwierania i odwrócenie ruchu bramy podczas zamykania. Wszystko jest zgodne z normami bezpieczeństwa gwarantowanymi przez powszechnie uznane na świecie instytucje. Dodatkową zaletą siłowników jest również to, że nie wymagają one uziemienia, przez co są łatwiejsze w montażu bo nie wymagają wielu przeróbek a także dodatkowych kabli, które są niezębne przy standardowych siłownikach garażowych.