Mozaika


Mozaika kojarzy się z kunsztownym dziedzictwem antyku. Może być dekoracyjna jak malarstwo, lub stonowana w swoim wzornictwie. Oferuje wielość zastosowań uzyskiwanych nawet na małych powierzchniach. Wymaga także precyzji wykonania. Mozaiki uważane są za jedne z najszlachetniejszych metod wykańczania łazienkowych ścian i podłóg. Współczesne mozaiki zwykle tworzą małe kwadraty lub prostokąty. Sprawdzają się zwłaszcza na powierzchniach nieregularnych, np. uformowanych w łuk, gdzie nie da się zmieścić tradycyjnych płytek. Dla wygody klientów i wykonawców mozaikowe kompozycje produkowane są na siatkach o wymiarach 30×30 cm lub 30×40 cm. Dużym zainteresowaniem klientów cieszą się mozaiki np. Nowej Gali tzw. „buratato” o postrzępionych końcach np. kolekcja Orientale lub Travertino lub skomponowane z kilku odcieni jednej serii gresu np. kolekcja Marmi Moderni czy Stone Life. Ich zastosowanie daje bardzo spektakularne efekty.


Rozety


Rozety – inaczej „płytkowe kobierce” powstają poprzez połączenie elementów płytek np. gresowych o różnych kształtach, strukturach i kolorach. Rozety stosowane już były w starożytności zdobiąc podłogi w pałacach i domach. Rozety Nowa Gala z kolekcji Orientale, Marmi Moderni, Stone Life czy Quarzite mogą być stosowane zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak również jako dekoracje tarasów czy balkonów. Dodają one dostojności i ekskluzywności ozdobionym podłogom. Oferowane są w rozmiarach 80×80, 90×90 i 120×120 cm.


Rozety stanowią doskonały element wykończeniowy coraz częściej zdobiący podłogi w salonach, jadalniach, holach, tarasach, jak również jako ozdobne „wstawki” w obiektach użyteczności publicznej.


Rozety Nowa Gala łączą w sobie piękno i funkcjonalność. Ciekawe wzornictwo w połączeniu z oryginalną stylistyką pozwala uzyskać indywidualną aranżację podłogi. Dzięki rozetom, podłogi uzyskują niepowtarzalny wygląd, a pomieszczenia stają się ładniejsze, przytulniejsze – po prostu jedyne w swoim rodzaju…. 


Listwy i narożniki


Listwy, narożniki mają ogromne właściwości ozdobne. Mogą być stosowane do wnętrz na ściany, podłogi, jak również jako elementy o charakterze dekoracyjnym (np. na kominkach, portalach drzwi, obudowie lustra, czy wanny itp.).


Listwy, narożniki i rozety Nowej Gali wytwarzane są za pomocą nowoczesnego urządzenia tzw. maszyny WaterJet. Z płytki bazowej wycinane są nieregularne elementy, z których tworzone są elementy ozdobne. Czynnikiem przecinającym w maszynie WaterJet jest woda (ciśnienie 3800 bar) z domieszką specjalnego piasku o wybranej granulacji. Głowica tnąca może poruszać się w płaszczyźnie w dowolnym kierunku po liniach zaprogramowanych wcześniej na zewnętrznym komputerze. Listwa lub rozeta dekoracyjna składa się z kilku do kilkunastu elementów ciętych w różnych kształtach i kolorach, zmontowanych w szablonie i połączonych siatką papierową.


Listwy i narożniki Nowej Gali mają oryginalne wzory. Nadają się zarówno do klasycznych jak i nowoczesnych pomieszczeń. Do wyboru klienci mają różnorodne dekoracje z kolekcji Travertino, Sabbia, Marmi Moderni, Stone Life czy Orientale.