Grzejniki aluminiowe od wielu lat stanowią jedno z najpopularniejszych rozwiązań w dziedzinie systemów grzewczych. Swoją pozycję zawdzięczają przede wszystkim długiej liście zalet, do których należą – wysoka skuteczność, komfort obsługi, interesujący design, oraz przede wszystkim szybkie dostosowywanie się do zmian temperatury w pomieszczeniu, w którym są zainstalowane. Dbając o jak najwyższą jakość swoich produktów firma Fondital będąca jednym z czołowych producentów grzejników aluminiowych, pragnie zaproponować innowacyjną technologię zwiększającą komfort użytkowania grzejników aluminiowych – wewnętrzną powłokę antykorozyjną Aleternum®.

Punktem wyjścia dla stworzenia nowej generacji grzejników aluminiowych stała się dla firmy Fondital potrzeba rozwiązania problemu korozji będącej jednym z głównych czynników niszczenia komponentów instalacji grzewczych. Aby sprostać wymaganiom rynku dotyczącym trwałości
i wydajności firma Fondital opracowała Aleternum® – powłokę powstałą na bazie żywicy, której głównym zadaniem jest ochrona komory grzejnika oraz zapobieganie korozji poprzez niedopuszczenie do gromadzenia się mułu. Jak wykazały testy dzięki powłoce Aleternum® w grzejnikach, w których znalazła ona zastosowanie, nie dochodzi do powstania pęcherzyków gazu obniżających wydajność cieplną, dzięki czemu problem nierównej dystrybucji energii cieplnej zostaje wyeliminowany.

(Fondital - wewnętrzna powłoka aleternum)

(Fondital - wewnętrzna powłoka aleternum)

Wysokie parametry grzewcze nie są jednak jedynym pozytywnym rezultatem badań nad konstrukcją i technologią prowadzonych w laboratoriach firmy Fondital. Standardowe grzejniki aluminiowe wymagają pH wody w przedziale pomiędzy 7 a 8. Jeśli pH nie mieści się w tym przedziale może dojść do korozji. W przypadku grzejników z systemem Aleternum® pH wody nie ma znaczenia (dozwolony szeroki przedział pH pomiędzy 5 a 10), gdyż jak wykazały długoterminowe testy powłoka zapewnia trwałą ochronę nawet
w przypadku wody twardej oraz zanieczyszczonej. Grzejniki z antykorozyjną powłoką Aleternum® są równie wydajne jak grzejniki bez powłoki, nie wpływa ona także na wagę grzejnika.

W rezultacie dzięki zastosowaniu zaawansowanej i opatentowanej technologii w produkcji powłoki Aleternum® firma Fondital jest w stanie zagwarantować 15 letni okres gwarancji. Wszystko to sprawia, że Aleternum® wprowadza systemy grzewcze w nową erę stając się synonimem bezpieczeństwa i maksymalnych osiągów sprawiających, że instalacja zachowuje swoje pierwotne właściwości bez względu na upływ czasu.