Tak wygląda kuchnia tuż przed montażem systemu odkurzania. Szafki, pochłaniacz, zmywarka, kuchenka, lodówka…



…wszystko w trakcie montażu.

Wyprowadzenie rurociągu

Instalacja w kuchni powinna być zaprojektowana na etapie planowania układu sprzętu kuchennego. Ważne są tu dwa elementy: minimalizacja długości trasy rurociągu oraz uniknięcie “zderzenia” z inną instalacją. Pamiętajmy że w miejscu instalacji mebli kuchennych spotykają się: instalacje elektryczne, instalacje wodociągowe, instalacje odpływowe, instalacje wentylacyjne. Najwięcej “różnych rurek” można spotkać pod zlewem. Zwykle tam również montowana jest szufelka automatyczna, dlatego w “tamtej okolicy” proponujemy wyprowadzić kuchenną część naszej instalacji.

 

 

 

W trakcie prac wykończeniowych (wylewki, układanie płytek) pamiętajmy o zabezpieczeniu wlotu. Przewód sterujący dobrze jest zawinąć kilka razy wokół wyprowadzonej rury i zakleić taśmą samoprzylepną. Otwór najlepiej zatkać a nawet zakleić zaślepką na rurę VC-1000. Montaż rozpoczniemy wtedy od odcięcia tego elementu, ale z gwarancją że wnętrze rurociągu nie posiada “przypadkowego” cementowego wypełnienia. Prowadziło by to do bardzo kosztownej naprawy jeszcze przecież nie działającej instalacji.




 

Układanie i montaż rur ssących


Teraz warto pobawić się naszymi “klockami”. Wszystkie elementy należy ułożyć, zaczynając od wyboru miejsca instalacji szufelki.

 

 

Planując instalacje warto pamiętać o zestawie kuchennym – miękkim wężu do sprzątania tylko w kuchni. Zapewni nam to komfort oraz sterylność. Nie będziemy przecież w kuchni używać węża którym sprzątamy np. przedpokój. Półki w/na szafkach kuchennych też wymagają odkurzania. Dotarcie do każdego zakamarka nie będzie problemem jeśli o tym pomyślimy na tym etapie budowy instalacji kuchennej. A wystarczy tylko wyprowadzić dodatkowe gniazdo VC-82 montowane bezpośrednio na rurze wewnątrz szafki.

 




 

 


Dobry plan + precyzja = bezawaryjność

Oczywiście to wiedzą wszyscy. Pamiętajmy jednak że nasza instalacja działa zależnie co oznacza że jeśli szczególnie w tym miejscu, w wyniku błędnego, mało precyzyjnego montażu, niedokładnego ustawienia szafki czy przez brak ogradowania instalowanej rury, możemy doprowadzić do nieszczelności całego układu.

 

   


Ostateczna przymiarka i montaż



Tak przygotowaną instalację…

 …możemy śmiało “zamykać” w zabudowie kuchennej.

 


 

 

Po instalacji



 

precyzyjny montaż to podstawa poprawnego działania.

 



dopiero teraz możemy przeprowadzić pierwszy test. 

 


 

 

…i pozamiatane.