W świetle nowych przepisów budowlanych od początku 2009 roku każde mieszkanie w Polsce będzie musiało posiadać certyfikat energetyczny pokazujący jego zużycie energii. Deweloperzy i inwestorzy już teraz podejmują więc  kroki, aby zapewnić powstającym obiektom jak najwyższą efektywność energetyczną. Jednym ze sposobów jej osiągnięcia jest zastosowanie nowoczesnych rozwiązań i materiałów budowlanych, np. łączników termoizolacyjnych Schöck Isokorb?. W ostatnim czasie zostały one użyte  m.in. do budowy ekskluzywnych apartamentów Angel City w Krakowie.

Miasteczko Angel City zlokalizowane jest o krok od handlowego i akademickiego centrum Krakowa. Kompleks zaprojektowany przez paryską pracownię architektoniczną Gottesman Szmelcman Architecture SARL oraz nsMOON STUDIO  i Wizja Sp. z o.o. zrzeszone w IQ-Group Consortium ma klasyczną formę, która harmonizuje  z zabytkową architekturą miasta.

wiz_ang_cit1.jpg

Na miasteczko Angel City składają się dwa niezależne kompleksy mieszkalne:  A (dwa obiekty) i B (trzy obiekty), które przez środek przecina ulica będąca osią całego zespołu. Wszystkie budynki liczą sześć pięter i mieszczą łącznie 400 indywidualnie zaprojektowanych, ekskluzywnych penthousów. Wśród nich klienci mogą wybierać przestronne, jasne apartamenty typu studio z jedną lub dwoma sypialniami. Mieszkania zlokalizowane na ostatnim piętrze posiadają także atrakcyjne tarasy. W podziemiu ulokowano dwupoziomowy parking na ponad 400 miejsc. Na terenie obiektu zlokalizowane są także sklepy i punkty usługowe.

Apartamenty Angel City zaprojektowane zostały, aby w pełni dostarczyć ich mieszkańcom luksusu w nowoczesnej formie. Jednym z jego przejawów są zaawansowane technologicznie rozwiązania konstrukcyjne zapewniające mieszkaniom efektywność energetyczną. W tym celu  do budowy apartamentów Angel City użyto m.in.  łączników termoizolacyjnych Schöck Isokorb®, które służą do izolacji termicznej połączeń balkonowych.

 

wiz_ang_cit2.jpg 

Balkony Angel City w trakcie budowy

W kompleksie Angel City znajduje się łącznie 216  balkonów  wspornikowych, które ze względu na swoją konstrukcję i wygląd stanowią w budownictwie mieszkaniowym ważny element podnoszenia wartości i jakości mieszkania. Wadą tego typu rozwiązania jest jednak łatwość tworzenia się szkodliwych mostków termicznych, które powstają, gdy płyta balkonowa dobudowana jest do ogrzewanego budynku bez zastosowania termicznego rozdzielenia.

Aby zapobiec tworzeniu się mostków termicznych i wywołanych przez nie strat  w apartamentach Angel City, do izolacji połączeń żelbetowego stropu z żelbetowym balkonem zastosowano łączniki Schöck Isokorb® Żelbet/Żelbet. Ich dodatkowa funkcja schock.jpgpolega na termicznym oddzielaniu poszczególnych części konstrukcji budowlanej, dzięki czemu stanowią one także doskonały element nośny zapobiegający uszkodzeniom w konstrukcji budynku.

Zastosowanie łączników termoizolacyjnych Schöck Isokorb® w apartamentach Angel City zapewniło między innymi takie korzyści, jak:
-    redukcję do minimum strat ciepła, a w konsekwencji obniżenie kosztów związanych z ogrzewaniem mieszkań,
-    uniknięcie strat budowlanych, takich jak: zawilgocone i zagrzybione ściany będące skutkiem mostków cieplnych,
-    poprawę komfortu cieplnego apartamentów.                                                                  
Nad prawidłowym użyciem rozwiązania Schöck Isokorb® w Angel City czuwał serwis techniczny firmy Schöck, który służył doradztwem w trakcie projektowania, a także bezpośrednio na budowie.

Wszystkie typy łączników Schöck Isokorb® posiadają aprobatę techniczną Instytutu Techniki Budowlanej – ITB: AT-15-6079/2007, która jest gwarancją ich najwyższej jakości i bezpieczeństwa użytkowania.