wnetrze_kamien.jpgWysoką estetykę wykończenia wnętrza możemy zapewnić stosując kamień naturalny. Jest on materiałem dekoracyjnym i charakteryzuje się dużą trwałością i odpornością na zabrudzenia. Ściany z kamienia mają efektowny i przyjemny widok. Co ciekawe, lamperia kamienna była stosowana już we wczesnym średniowieczu w pomieszczeniach reprezentacyjnych.

- Wykończenie wnętrz kamieniem gwarantuje czystość w pomieszczeniu – mówi Krzysztof Okopny z firmy Deka Inwestycje, jeden z wrocławskich deweloperów – Klienci bardzo cenią sobie efekt wizualny. Takie wykonanie sprawdziło się już w dwóch naszych przedsięwzięciach: Rezydencji Apart oraz Apartamentach Gaj. Wkrótce powstanie nowy obiekt Hubska Centre, gdzie wykorzystamy podobną technikę wykończenia.

Kamień naturalny znany jest od bardzo dawna. Jest materiałem ponadczasowym, zmienia się jedynie sposób jego obrabiania. Granit, marmur czy piaskowiec to tworzywa bardzo wytrzymałe. Stąd powiedzenie „twardy jak kamień”. Kamienne mogą być posadzki, okładziny ścienne, elewacje, schody, chodniki oraz blaty w kuchni. Elementy z niezniszczalnego materiału mogą przetrwać nawet kilkaset lat, dlatego są bardzo często stosowane we wszystkich rodzajach budownictwa.