Dachówka ceramiczna, która najprawdopodobniej jest wynalazkiem starożytnego ludu Etrusków cieszy się niesłabnącą popularnością. Dzieje się tak dzięki jej walorom użytkowym, niepowtarzalnemu pięknu, ale także ciągłemu udoskonalaniu oraz dopasowywania do potrzeb zarówno klientów jak i dekarzy. Najlepszym przykładem jest wyjątkowa na polskim rynku dachówka Rubin oznaczona symbolem 13V marki RuppCeramika.

Niewątpliwym wydarzeniem 2009 roku było pojawienie się unowocześnionej wersji dachówki ceramicznej Rubin. Wyjątkowa na rynku polskim ekskluzywna dachówka zaliczana do rodziny holenderek płaskich Rubin 13V powstała przy współpracy inżynierów z dekarskimi mistrzami. Dzięki temu zyskała nowe innowacyjne parametry oraz jeszcze bardziej atrakcyjny wygląd. Zaletami dachówki, które są przede wszystkim docenione przez specjalistów dekarzy są m.in. duża swoboda przesuwu (do 30mm) oraz niewielka waga pojedynczej dachówki (3,2kg). Dzięki temu świetnie nadaje się zarówno na dachy nowe jak i remontowane. Klienci cenią szeroką gamę kolorystyczną oraz niezwykle harmonijny i elegancki wygląd połaci dachu.

(Monier, RuppCeramika - dachówka Rubin)

(Monier, RuppCeramika - dachówka Rubin)

Bogata paleta barw umożliwia stworzenie wyjątkowego dachu podkreślającego niepowtarzalny charakter domu i jego mieszkańców. Można wybierać zarówno w matowych odcieniach miedzi, brązu i antracytu oraz połyskujących kasztanu, koloru tekowego, czarnego kryształu i brylantu. Co więcej głęboka barwa pokrycia jest możliwa dzięki barwieniu dachówek w masie (oprócz miedzianego i kasztanowego) – odcień dachu nie zmienia się nawet w tych trudnych momentach, gdzie dachówki są przez dekarzy przycinane np. w koszach i narożach. Architektów zachwyca zaś niezwykła swoboda i możliwość nietypowych zastosowań, gdyż model ten można układać na dachach przy kącie nachylenia już od 16°. Rubin 13V ma również wiele innych zalet. Dachówka ta jest ognioodporna, zapewnia właściwą izolację akustyczną oraz jest wyjątkowo odporna na działanie czynników atmosferycznych takich jak deszcz, mróz czy promienie UV. Pokrycie dachowe jest więc nie tylko piękne, ale i praktyczne oraz wymaga jedynie niewielkich zabiegów konserwacyjnych. Same naprawy są tanie i wykonywane w niewielkim zakresie.

Dachówka ceramiczna Rubin 13V wytwarzana jest w nowoczesnych, zautomatyzowanych fabrykach. Nadal wytwarzana jest z naturalnych, ekologicznych surowców w trakcie przyjaznych człowiekowi i otoczeniu procesów technologicznych – wyjaśnia Marek Podeszwa doradca techniczny RuppCeramiki. – Dachówka Rubin 13 V produkowana jest z wysokiej jakości, specjalnie wyselekcjonowanej gliny, którą po uformowaniu suszy się, a następnie powleka warstwą płynnej szlachetnej glinki, zwanej angobą Barwienie w masie, zwłaszcza przy ciemnych kolorach dachówki pozwala uzyskać jej jednolitą barwę nawet w miejscu obróbek dekarskich. Na sam koniec dachówki wypalane są w bardzo wysokiej temperaturze.

Dachówka ceramiczna Rubin 13V to wyjątkowo zaawansowany produkt na naszym rynku. Oprócz dachówki podstawowej dostępne są także kształtowe oraz akcesoria dachowe, dlatego każdy z nas może sobie pozwolić na piękny i trwały dach.