Tynk mozaikowy od zwykłej farby olejnej różni się przede wszystkim dużą odpornością na zmywanie, ścieranie i zabrudzanie. Jest to szczególnie ważne w przypadku pomieszczeń publicznych, które łatwo ulegają zabrudzeniom, oraz w przypadku ścian zewnętrznych  narażonych na niszczące działania natury. Spoiwem tynków mozaikowych jest żywica syntetyczna; w porównaniu z innymi tynkami dekoracyjnymi są bardziej elastyczne i odporniejsze na uszkodzenia. Dzięki temu można je często myć bez ryzyka uszkodzenia powierzchni.


 


W środku i na zewnątrz


 


Dekoracyjne tynki na bazie barwionych kamyczków można stosować do wykończenia wnętrz i elewacji. Ozdobny tynk mozaikowy jest łatwy w obróbce i utrzymaniu czystości i – co ważne – łatwy w nanoszeniu. Można go nakładać na beton, tynk cementowy i cementowo – wapienny, a także na płyty gipsowo – kartonowe.


Warstwę tynku należy nanieść równomiernie i wygładzić kiedy jest jeszcze wilgotny. Tę czynność wykonujemy zawsze w jednym kierunku. Tynk stwardnieje w ciągu dwóch, trzech dni.


 


Co na rynku?


 


Producenci materiałów budowlanych prześcigają się w ofercie. Innowacyjność w przypadku tynków mozaikowych polega na indywidualnym doborze kolorów, co niesie za sobą nieograniczone możliwości  kreowanie powierzchni.


Tynk mozaikowy Baumit jest zmywalny i odporny na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu na długi czas pozwala zachować estetyczny wygląd ścian.


Dostępny w 30 wariantach kolorystycznych.