Zautomatyzowana brama wjazdowa czy garażowa oraz zdalnie sterowane oświetlenie podjazdu i terenu wokół domu podwyższają bezpieczeństwo mieszkańców i odstraszają potencjalnych złodziei.

Jedno kliknięcie pilotem powoduje, że bez względu na pogodę nie musimy wychodzić z samochodu, by otworzyć wrota bramy i płynnie wjechać na posesję oraz zaparkować samochód w garażu. Firma Normstahl Entrematic oferuje innowacyjne napędy LEVO do bram wjazdowych, które przy niewielkim poborze prądu, otworzą bramę ważącą nawet 500 kg!

brama wjazdowa
Nowe automaty – LEVO 3000 i LEVO 4000 – w ofercie Normstahl Entrematic pozwolą w łatwy i szybki sposób zautomatyzować nowe lub istniejące wjazdowe bramy skrzydłowe. Wysoka jakość materiałów, a także przemyślana konstrukcja umożliwiają płynną pracę i bezproblemową eksploatację nowych rozwiązań Normstahl Entrematic. Urządzenie zamykające i otwierające bramę zostało wyposażone w czujnik siły, a także mechanizm awaryjnego otwierania zamykany półwkładką profilową. Dodatki te powodują, że wrota na naszą posesję otworzą się zawsze, kiedy będzie to potrzebne.
LEVO 3000 i LEVO 4000 od Normstahl Entrematic – wygodne otwieranie każdej bramy
Napęd LEVO 3000 pracuje w układzie elektromechanicznym. Nowy automat Normstahl Entrematic składa się z nierdzewnego popychacza ze zintegrowanym samohamującym wrzecionem oraz wydajnym silnikiem prądu stałego. Komponenty te zostały schowane w obudowie z eloksalowanego aluminium. Mechanizm awaryjnego otwierania pozwala z kolei na otwarcie bramy w przypadku przerwy w dostawie prądu. Opcjonalnie układ sterowniczy można wyposażyć w akumulator awaryjny. Napędy LEVO z oferty Normastahl Entrematic gwarantują blokowanie bramy przez samohamujące wrzeciono, więc zamek elektryczny nie jest potrzebny. Ponadto, napęd LEVO 3000 dysponuje wbudowanymi łącznikami krańcowymi. Kompletny mechanizm otwierający LEVO 3000 dostarczany jest wraz z zestawem montażowym ze stali szlachetnej. Model ten został przygotowany z myślą o skrzydłach bramy o wadze do 150 kg. Można go montować na prywatnych posesjach, gdzie napęd będzie wykonywał do 20 cykli każdego dnia.
Z kolei silniejszy, LEVO 4000 opracowano do współpracy z bramami ważącymi nawet 500 kg. Napęd, zarówno po stronie bramy, jak i słupka, jest zawieszony kardanowo. Dzięki temu możliwy jest jego montaż bez luzów, co zapewnia łagodny, równomierny ruch. Wyjątkowo masywne wrzeciono tego modelu, w połączeniu z odpowiednio zwymiarowaną nakrętką, wykonaną z mosiądzu łożyskowego, stanowi gwarancję niezawodnej pracy. Warto podkreślić, że wrzeciono jest łożyskowane po obu stronach, co pozwala uniknąć niepożądanych wibracji. Czujnik prędkości obrotowej umożliwia zastosowanie ARS – automatycznego systemu nawrotnego – jeżeli brama napotka przeszkodę, napęd natychmiast zatrzymuje się i cofa, zapewniając w ten sposób maksimum bezpieczeństwa użytkownikom. Co więcej, napęd blokuje bramę w niezawodny sposób. Mechanizm awaryjnego otwierania, przydatny w przypadku przerw w dostawie prądu, jest zamknięty typową półwkładką profilową. Ten podzespół jest wymienny i po wykorzystaniu można go dołączyć do posiadanego zestawu kluczy domowych. Wkładka wraz z trzema kluczami wchodzi w skład zestawu montażowego automatów LEVO.
Podczas prac konstrukcyjnych nad automatami do bram wjazdowych LEVO Normstahl Entrematic, główny nacisk kładziony był na niezawodność i trwałość tych urządzeń. Z tego względu wszystkie części zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów, takich jak aluminium, stal szlachetna lub stal ocynkowana. Także całą przekładnię automatu umieszczono w odpornej na zginanie i skręcanie obudowie aluminiowej z odlewu ciśnieniowego, a napęd wykonano w całości z metalu. Pozwala to zapewnić bezproblemową eksploatację przez wiele lat.

Napęd do bram skrzydłowych LEVO 3000 Normstahl Entrematic – cena brutto 3 565,77 zł
Napęd do bram skrzydłowych LEVO 4000 Normstahl Entrematic – cena brutto 5 041,77 zł