Pierwotnie węzeł sanitarny składał się z oddzielnych: WC (kompakt i mała umywalka do rąk) i łazienki z wanną i umywalką o łącznej powierzchni prawie 4 m2. W mieszkaniu M5 – mieszkało kiedyś 5 osób i takie rozwiązanie pozwalało na szybkie rozładowanie np. porannej kolejki do toalety. Teraz mieszka w nim małżeństwo z dzieckiem i nie w pełni sprawna babcia. Owszem przydałyby się dwie łazienki, ale wybrano inne rozwiązanie, które znacznie ułatwi korzystanie z tego przybytku. Łazienka została powiększona, a zastosowane rozwiązanie ułatwia korzystanie z toalety starszej pani, która wymaga opieki podczas czynności higieniczno sanitarnych.


 


 


Marzeniem domowników było posiadanie jednej dużej, przestronnej, dobrze oświetlonej łazienki. Takiej, w której będzie przyjemnie i ciepło. Takiej, w której będzie można poleżeć w wannie i oddać się ulubionej lekturze. I takiej, co jest chyba najważniejsze, z której będzie mogła korzystać nie w pełni sprawna osoba.


 


Podstawowa zmiana funkcjonalna polegała na wyburzeniu ściany i połączeniu obu łazienek w jedno duże pomieszczenie. Nowa łazienka, dzięki włączeniu części przedpokoju, ma teraz ponad 4,5 m2.


 


Nowa łazienka ma oświetlenie sufitowe ogólne oraz trzy kinkiety nad lustrem. Wnęka z prysznicem jest dodatkowo oświetlona halogenem w suficie podwieszonym. Dzięki pięciu punktom świetlnym oraz zastosowanej kolorystyce płytek łazienka jest bardzo jasna. Jasne barwy i dobre oświetlenie razem z dużym, prawie na całą ścianę lustrem, potęguje wrażenie przestronności wnętrza.


 


Bardzo praktyczna jest duża półka pod lustrem na kosmetyki i przybory toaletowe, dzięki temu wszystko jest w zasięgu ręki. W szafce pod umywalką można schować, zapas ręczników i czy dodatkowy papier toaletowy.


 


 


  


  


 


 


Z łazienki korzysta osoba nie w pełni sprawna, dlatego zamontowano poręcze i uchwyty. Kabina prysznicowa, wyposażona jest w składane siedzisko i dwa rodzaje uchwytów ułatwiających przemieszczanie się. Wnęka prysznicowa ma tylko zasłonkę, aby ułatwić dostęp osobie pomagającej w kąpieli.


 

Łazienkę wyposażono w ceramikę łazienkową i meble Impuls oraz wannę Gamma firmy KOŁO.