Równe i gładkie ściany to podstawa do dalszych prac remontowych wewnątrz budynków. Malowanie, tapetowanie czy też dekorowanie powierzchni jest o wiele łatwiejsze, kiedy podłoże jest dobrze wyrównane. Lekki tynk Baumit MPI 25 L łatwo się obrabia, jest bardzo wydajny i daje bardzo gładką strukturę powierzchni po jej zatarciu.

Tynk cementowo – wapienny Baumit MPI 25 L jest gotową, suchą mieszanką tynkarską do nakładania agregatem oraz wykonywania tynku zacieranego. Z uwagi na zawartość perlitu, tynk obrabia się bardzo lekko. Odczuwa się to zwłaszcza podczas pracy z łatą tynkarską. Tynk Baumit MPI 25 L przeznaczony jest do każdego rodzaju pomieszczeń wewnątrz budynków, również do tych o podwyższonej wilgotności. Producent zaleca również zastosowanie tynku w pomieszczeniach przemysłowych. Tynk Baumit MPI 25 L można narzucać na cegły wypalane, lekkie i ciężkie bloczki betonowe, płyty z wełny drzewnej oraz lekkie płyty wiórowo–cementowe, a także na pustaki wiórowo-cementowe, bloczki z gazbetonu, silikatów oraz beton. Baumit MPI 25 L cechuje przede wszystkim oszczędność wykorzystania.

(Tynk MPI 25 L, fot. Baumit)

(Tynk MPI 25 L, fot. Baumit)

Jest on do 20% bardziej wydajny niż inne tynki cementowo-wapienne dostępne na rynku. Oznacza to, że zużycie tynku Baumit wynosi ok. 12 kg/cm/m2 w przypadku, gdy standardowe materiały mają zużycie na poziomie ok. 14 kg. Im większa grubość tynku na ścianie tym większa różnica w zużyciu, ponieważ każdy kolejny centymetr grubości tynku generuje oszczędność na poziomie 2kg na m2. Co więcej, mniejszy ciężar nasypowy daje możliwość narzucania nieco grubszych warstw tynku jednowarstwowo. Mniejsza ilość materiału potrzebna na wykonanie określonej powierzchni tynków powoduje, że tynkarz przeniesie i przełoży kilkakrotnie mniej ton tynku w miesiącu. Nieprzecenioną cechą Baumit MPI 25 L jest możliwość uzyskania bardzo gładkiej struktury powierzchni po jej zatarciu. Warto również podkreślić, że bardzo drobne uziarnienie mieszanki powoduje mniejsze zużycie pompy ślimakowej w agregacie – płaszcz gumowy i ślimak mniej się niszczy podczas narzucania tynku.
Tynk wewnętrzny Baumit MPI 25 L może być nakładany wszelkimi agregatami tynkarskimi. Przed rozpoczęciem tynkowania wskazane jest – celem ułatwienia sobie pracy – zabezpieczenie wszystkich narożników nierdzewnymi profilami ochronnymi. W łazienkach oraz na powierzchni, na której mają być montowane płytki ceramiczne, należy stosować listwy tynkarskie jako pomoc przy zaciąganiu. Tynk maszynowy Baumit MPI 25 L powinien być natryskiwany pasmami, a następnie ściągany łatą na równo. Po stwardnieniu powierzchnię zaciera się styropianową lub filcową pacą. Tynk Baumit MPI 25 L jest produktem przede wszystkim polecanym tynkarzom, którzy oczekują gładkiej powierzchni ściany po wykonaniu tynków.
Plastyczna masa tynkarska nakładana przez agregat pozwala uzyskać równą i gładką powierzchnię. Nadmiar materiału można bez problemu usunąć łatą lub packą. Z kolei wyschnięte i zatarte podłoże umożliwia kontynuowanie prac remontowo – wykończeniowych. Wydajna mieszanka Baumit MPI 25 L ułatwia wykonanie tynków na wszelkich stosowanych w budownictwie powłokach wewnątrz budynków.