Teraz można pokryć każdą powierzchnię wewnętrzną i zewnętrzną farbą lub impregnatem w maksymalnie krótkim czasie, przy minimalnym wysiłku. Firma Proma Polska posiada w swojej najnowszej ofercie pistolet natryskowy FSG – 120 marki Ferm, który odstawi wałek i pędzel do kąta.

FERM___pistolet_natryskowy.jpgPistolet natryskowy FSG – 120 marki Ferm służy do nanoszenia farb emaliowych, olejnych, aluminiowych oraz podkładów, impregnatów, pokostów, lakierobejc i zapraw na wszystkie rodzaje powierzchni murowanych, drewnianych i innych. W tym urządzeniu malarskim zastosowany został niskociśnieniowy system HVLP (High Volume Low Pressure) zapewniający wysoką wydajność powietrza, za pomocą którego rozpylana jest farba, przy użyciu niskiego ciśnienia.

Pistolet natryskowy FSG – 120 jest urządzeniem stosunkowo lekkim, niedużym i poręcznym (posiada wygodny uchwyt), o estetycznym wyglądzie. W odróżnieniu od standardowych pistoletów FSG – 120 nie wymaga współpracy z kompresorem; wystarczy jedynie wcisnąć wtyczkę w gniazdko!

Pistolet natryskowy FSG – 120 marki Ferm posiada regulację wielkości mgły rozpylanej farby, co pozwala malować małe i duże powierzchnie. Wygodę i najwyższą efektywność pracy zapewnia użytkownikom możliwość nakładania optymalnej ilości farby, której powłoka równomiernie osiada na powierzchni nie powodując powstawania zacieków. Jakość działania pistoletu FSG – 120 w połączeniu z funkcjonalnością oraz szybkością nakładania farb i impregnatów, niskim zużyciem energii i materiału jest nieoceniona. Narzędzie to doceni każdy, kto planuje renowację, remont czy dekorowanie mieszkania, domu, ogrodu lub gospodarstwa wiejskiego.

Ze względu na wydajność, łatwość w obsłudze i przystępną cenę pistolet natryskowy FSG – 120 specjaliści firmy Proma Polska polecają osobom budującym czy remontującym dom lub przeprowadzającym różnego typu prace malarskie. Dzięki niemu zmiana charakteru budynków i pomieszczeń staje się czystą przyjemnością, a czasu wystarcza na wprawienie w ruch najniezwyklejszych dekoratorskich fantazji.

W zestawie znajduje się pojemny zbiornik (800 ml), zapasowa dysza oraz wiskozymetr. Ten ostatni jest urządzeniem służącym do pomiaru lepkości materiału natryskowego. Należy pamiętać też o tym, by przed napełnieniem zasobnika, wstępnie przefiltrować farbę, a po wykonanej pracy dokładnie wyczyścić urządzenie, w celu zabezpieczenia układu natryskowego przed zatkaniem.

Pistolet natryskowy FSG – 120 posiada wydłużoną, 3-letnią gwarancję, którą firma Proma Polska przyznaje na produkty marki Ferm. To świadczy o ich najwyższej jakości i niezawodności, które wprawią w zadowolenie wszystkich użytkowników narzędzi i elektronarzędzi tej wyjątkowej marki.

Wskaźnik zalecanych lepkości

  • Wodorozpuszczalne farby i emulsje    35-45 sekund
  • Farby olejne – 15-25 sekund
  • Farby emaliowe – 15-25 sekund
  • Pigmenty do drewna – bez rozcieńczania
  • Farby podkładowe – 20-30 sekund
  • Pokosty – 20-25 sekund
  • Farby aluminiowe – 15-25 sekund
  • Zaprawy – bez rozcieńczania

Tabela stanowi wskazówkę do właściwego rozcieńczania zakupionej farby. Stopień lepkości jest zależny od czasu, w którym ciecz wycieknie ze zbiornika wiskozymetra.
 

Proma Polska sp. z o.o. zajmuje się sprzedażą maszyn i narzędzi przeznaczonych dla szerokiego kręgu odbiorców. Oferowany asortyment wraz ze związanymi z nim usługami, serwisem i doradztwem, pozostaje w pełnej harmonii z polityką handlową czeskiej spółki-matki PROMA Cz s.r.o. Urządzenia PROMA produkowane są z uwzględnieniem życzeń odbiorców w zakresie jakości i zastosowania.

Z początkiem lutego 2008 firma Proma Polska wprowadziła na rynek nowy katalog „,Maszyny i narzędzia 2008A”, w którym na 140 stronach prezentuje blisko 1.500 produktów marek Economy by Ferm, Ferm, Proma, Ferm PowerLine i Arbortech, wraz z danymi technicznymi i cenami dla klienta detalicznego.