Jak donosi Gazeta Prawna, podwyżki cen materiałów budowlanych spowodują, że w 2007 roku więcej zapłacimy zarówno za budowę domu, jak i za zakup mieszkania od dewelopera. Przyczyną podwyżek są rosnące ceny prądu (koszty produkcji), gazu oraz paliw (transport), a także nadzwyczajna koniunktura na rynku nieruchomości i silna presja płacowa w firmach produkcyjnych. Fala podwyżek, która ruszyła w ubiegłym roku, była sporym zaskoczeniem dla wykonawców robót budowlanych – pisze GP.
W 2007 roku podrożeje z pewnością cement, za ktory trzeba będzie zaplacic od 10 do 15 procent więcej. O około 5 procent podskoczą ceny materiałów docieplających, chociaż w przypadku tych specjalistycznych albo nietypowych, można się sodziewać nawet 20-procentowej podwyżki. W górę pójdą też materiały ścienne oraz betony komórkowe. Zdrożeją wyroby stalowe: pręty zbrojeniowe, siatki zbrojeniowe czy stal konstrukcyjna.

Dziennik zwraca też uwagę na inny problem na rynku budowlanym - braki materiałów w magazynach, ktore powodują opóźnienie prac budowlanych.