Technika mozaiki Nowa Gala polega na formowaniu obrazu przez łączenie ze sobą ciętych piłą diamentową drobnych kawałków płytek gresowych, które naklejane są na specjalną siatkę. Można je tworzyć w dowolnych rozmiarach i połączeniach kolorystycznych. Krawędzie kostek mogą być w razie potrzeby frezowane. Nowe mozaiki np. z kolekcji Orientale to tzw. mozaiki „buratato”, gdzie krawędzie poszczególnych kosteczek wchodzących w skład mozaiki mają postrzępione boki, stwarzające wrażenie naturalnych kamieni ułożonych w formę mozaiki. Inne propozycje Nowa Gala z serii Marmi Moderni czy Stone Life to obrazy układane w różne wzory z tego samego koloru lub uzyskane poprzez łączenie ze sobą kilku barw. Kosteczki mozaiki mogą mieć kształt małych kwadratów lub prostokątów.

Trochę historii
Mozaika używana była już w starożytności. W krajach byłego Imperium Rzymskiego można odnaleźć wspaniałe przykłady tych dekoracji w budynkach prywatnych i publicznych. Przykładami rozkwitu sztuki mozaikowej wczesnego chrześcijaństwa i Bizancjum są kościoły w Dafni (Grecja) i Rawennie (Włochy). W XI i XII wieku mozaiką ozdabiano kościoły Wenecji, Grecji, Sycylii i Rzymu. Po okresie upadku mozaika odrodziła się w XIX wieku za sprawą artystów Art Nouveau.

Wykonywanie mozaiki
Wykonanie mozaiki nie jest rzeczą łatwą. Praca nad przygotowaniem i wykonaniem wymaga zdolności plastycznych, wyobraźni, a przede wszystkim dużo cierpliwości. Mozaika ma ogromne właściwości dekoracyjne. Może być stosowana we wnętrzach: na ścianach, podłogach oraz stanowić zarówno funkcjonalne jak i estetyczne pokrycie elementów w mieszkaniu o charakterze ozdobnym np. portale drzwi.

Oferta Nowa Gala obejmuje kolekcje płytek gresowych szkliwionych z kolekcji Orientale, Sabbia, Itaka, Tradizioni oraz nieszkliwionych z serii Marmi Moderni, Stone Life, Quarzite, które dostępne są w różnych formatach, strukturach powierzchni i bogatej kolorystyce. Dodatkowo uzupełnieniem kolekcji są cokoły i stopnice.

Sugerowana cena detaliczna brutto mozaiki za 1 sztukę: ok. 35 zł.