Centrum Białegostoku pięknieje. Właśnie ruszyły prace, związane z budową Rezydencji Piotrkowska, która wpłynie na zmianę oblicza tego fragmentu miasta.Nowy obiekt mieszkalno-usługowy, o wysokim standardzie powstaje przy ul. Piotrkowskiej (połączenie ulic Malmeda i Nowy Świat). Inwestorem rezydencji jest firma MTM STYL, dotychczas kojarzona przede wszystkim z branżą architektoniczną, a wykonawcą podlaska spółka MASTER Emil Borys, z doświadczeniem przy realizacji wielu prestiżowych budów w kraju. Budynek zostanie oddany do odbioru w połowie 2013 roku. Wykonawca zapewnia, że budowa nie spowoduje poważnych utrudnień w  ruchu.

(Rezydencja Piotrkowska, fot. MTM Styl)

(Rezydencja Piotrkowska, fot. MTM Styl)

Rezydencja Piotrkowska to dogodnie położona inwestycja – w zaciszu centrum miasta.

- Atutem budynku jest jego kameralny charakter (tylko 20 mieszkań), wpisujący się w powojenną, uporządkowaną zabudowę tej części miasta – wyjaśnia Tomasz Sobieszuk, członek zarządu MTM STYL. – To rzadka  okazja, by zamieszkać lub prowadzić działalność w takiej lokalizacji.

Miasto zaś zyska nie tylko kolejne powierzchnie mieszkaniowe, ale też nowoczesne oblicze kolejnego fragmentu centrum, często odwiedzanego przez turystów.

Centrum Białegostoku zmienia się za sprawą licznych inwestycji, m.in. planowanej budowy Galerii Jagiellońskiej, która już wkrótce wypełni przestrzeń ulicy Jurowieckiej.

- To ważna informacja dla osób zainteresowanych zakupem lokali w Rezydencji Piotrkowskiej, bo tylko 5 minut zajmie im wyjście na zakupy, do kina, czy na kawę – podkreśla Tomasz Sobieszuk.