Nowoczesne domki letniskowe oferowane przez firmy zajmujące się budową i sprzedażą, to idealne domki do postawienia na działce, nad jeziorem, czy w leśnej głuszy. Może to być domek, jako miejsce letnich wypadów, czy weekendowego odpoczynku.

Najlepszym miejscem do odpoczynku w domku letniskowym będzie antresola, która nadaje wnętrzu uroku, a jednocześnie wykorzystuje powierzchnię użytkową domku, zwiększając metraż. Tutaj mogą odbywać się długie spotkania i niekończące się rozmowy, przy suto zastawionym stole i rozpalonym grillu. Ponieważ zadaszona antresola może być zaprojektowana tak by znalazło się tutaj miejsce na murowany grill. Dym z grilla będzie w tedy odprowadzany przez zamontowany nad nim komin. Na domki letniskowe decydują się nie tylko ludzie chcący spędzać dużo czasu na wolnym powietrzu ale też osoby, które cenią sobie ciszę i komfort wypoczynku z dala od miejskiego smogu i zgiełku.

Wśród domków letniskowych oferowanych na rynku można wybrać wiele ciekawych rozwiązań. Są to z reguły domki drewniane, do których wchodzi się przez wiatrołap. Wyposażony on jest w łazienkę, sypialnię, która stanowi odrębna część domku. Sąsiedztwo obu tych pomieszczeń daje komfort użytkownikom, szczególnie w czasie nocnego odpoczynku. Ponadto znajduje się tutaj również obszerny pokój dzienny z aneksem kuchennym. W domku letniskowym, w wersji z użytkowym poddaszem, sypialnie wydzielone są na górze. Drewniane domki mogą być wykonane w technologii szkieletowej, która pozwala na późniejsze docieplenie i przekształcenie ich na wersję całoroczną.

dom letniskowy

Domki letniskowe całoroczne od zewnątrz wykończone są sosnową deską obiciową, wnętrze domku standardowo wykończone jest boazerią, a ściany ocieplone wełną mineralną. Oprócz izolacji termicznej, domki letniskowe z ociepleniem zabezpiecza się izolacją przeciwwilgociową. W standardzie dach kryty jest papą. W opcjach dodatkowych oferowane są drewniane okiennice, krycie dachu blacho-dachówką, czy dostawienie pomieszczeń gospodarczych. Opcje wyposażenia oraz pokrycie dachu dobierane są indywidualnie.