Na tegorocznych poznańskich targach Instalacje 2012 miała miejsce premiera najnowszego systemu instalacyjnego. To jeden z najtrwalszych produktów tego typu na rynku.

System KAN-therm grupy KAN na rynku jest już od wielu lat. Z powodzeniem można go stosować w instalacjach z bieżącą wodą, a także do ogrzewania czy systemów przeciwpożarowych. Producent stale udoskonala swój produkt, tworząc nowe rozwiązania techniczne. Innowacyjny produkt spółki – system KAN-therm Push Platinum, oprócz znanej z wcześniejszych wersji jakości, posiada dodatkowe walory, niespotykane dotąd na rynku: jest wyjątkowo trwały, a jednocześnie wygodny w montażu i niezawodny w użytkowaniu. Można się było o tym przekonać podczas ostatnich poznańskich targów Instalacje 2012, kiedy nowy system KAN został zaprezentowany po raz pierwszy. - Główną atrakcją naszego stoiska był konkurs na jak najszybsze złożenie systemu KAN-therm Push Platinum: obcięcie kawałka rury Platinum, przygotowanie jej do połączenia oraz naciągnięcie na złączkę – opowiada Jan Kaczan, wiceprezes spółki KAN.

W konkursie wzięło udział prawie tysiąc instalatorów obecnych na targach. a zwycięzcą okazał się Adam Piotrowski, który wykonał zadanie w 14,82 sekundy i wygrał komplet narzędzi elektrycznych o wartości 10 tysięcy złotych. - Już sam wynik świadczy o tym, jak szybki i prosty w montażu jest nowy system KAN, a to bardzo ważne z punktu widzenia osoby, która wykonuje instalację – mówi zwycięzca. – Mam do czynienia z systemami KAN –therm od dawna i muszę przyznać, że na tle konkurencji wypadają one bardzo dobrze. Nowy system KAN trafi na rynek polski, rynki wschodnie (rosyjski, ukraiński, białoruski, litewski, łotewski, estoński) oraz południowe (węgierski, kraje bałkańskie).

System KAN-therm Push Platinum System jest wygodny w montażu dzięki zastosowaniu wielowarstwowej rury Platinum , utrzymującej nadany kształt. Ta właściwość materiału umożliwia dowolne profilowanie trasy rurociągów. Z kolei szeroki zakres dostępności rur Platinum w popularnych średnicach 14, 18, 25, 32 mm umożliwia realizację każdej instalacji wodnej i grzewczej w budynkach jedno- a także wielorodzinnych.Kolejna cecha innowacyjnego systemu to niezawodność, dzięki zastosowaniu, samouszczelniającego się połączenia typu KAN-therm Push & Seal, nie wymagającego zastosowania pierścieni uszczelniających złączki (o-ringów).

Laserowe zgrzewanie warstwy aluminium aż ośmiokrotnie redukujewydłużenie termiczne rury oraz zabezpiecza instalację przed przenikaniem tlenu, powodującego korozję metalowych części. Trwałość nowego systemu jest poddawana testowi KAN-therm T50, symulującemu 50 lat eksploatacji, przeprowadzonym w międzynarodowym laboratorium certyfikującym spółki.