Specjalna technologia nakładania powłoki ochronnej została zastosowana w przypadku grzejników higienicznych Purmo typ P i PV. Dzięki temu nadają się one do stosowania w pomieszczeniach, w których ze względu na ryzyko korozji nie wolno było montować tradycyjnych stalowych grzejników płytowych. Należą do nich hale basenów, myjnie samochodowe, pralnie, łazienki, toalety publiczne i inne, w których może występować szkodliwe oddziaływanie wilgoci zawartej w powietrzu, a także innych substancji korozyjnych jak choćby chlor. Nowe grzejniki z powodzeniem można też zastosować w domowej łazience przez co inwestorzy otrzymują kolejne rozwiązanie do bardziej wymagających pomieszczeń, obok ogrzewania podłogowego i specjalnych grzejników drabinkowych. Przydaje się to zwłaszcza wtedy, gdy ze względów technologicznych pomieszczenie wymaga grzejników płytowych lub gdy nie chcemy stosować innych rozwiązań.
Nowa metoda zabezpieczania powierzchni grzejników higienicznych P i PV marki Purmo polega na zastosowaniu procesu fosforanowania cynkowego. Polega on na nałożeniu drobnokrystalicznej warstwy fosforanów cynku, niklu i manganu na powierzchnię surowego grzejnika. Tak wykonana powłoka gwarantuje doskonałą przyczepność kolejnej nakładanej warstwy tj. gruntującej powłoki kataforetycznej. Przede wszystkim jednak stanowi bardzo dobrą ochronę podłoża przed korozją w razie uszkodzenia powłok lakierniczych.
Grzejniki Purmo z dodatkowym zabezpieczeniem antykorozyjnym dostępne są na zamówienie tylko w wersji higienicznej tj. P i PV (bez osłony górnej, osłon bocznych i ożebrowania konwekcyjnego), ale w takich samych jak wersje standardowe wysokościach tj. 300, 450, 600, 900mm i długościach od 400 do 3000mm. Takie grzejniki mogą więc być stosowane w obiektach służby zdrowia. Moce cieplne grzejników są takie same niezależnie od wersji wykonania: standardowej czy ocynkowanej.