Słońce dobre, ale nie dla okien…


Dla wielu z nas mycie okien stanowi problem, gdy musimy pozbyć się uporczywych zacieków, smug czy odcisków palców pozostawionych na szybach. Ważne jest aby porządki zaplanować na tę część dnia, w której okno nie będzie nasłonecznione. Mycie w słońcu, to istna praca syzyfowa, czyścimy, wycieramy a zacieki nie znikają. Unikajmy zatem porządków, gdy słońce świeci prosto w okno.


 


Kiedy świeci słońce


Okna na wschód – słońce do 11.00


Okna na południe – słońce od 11.00 do 15.00


Okna na zachód – słońce od 15.00 do końca dnia


Okna na północ – nigdy nie ma słońca


 


Lśniące ramy


Gdy ustalimy już porę dnia, kolejnym krokiem jest pozbycie się kurzu i brudu z ram okiennych. Najlepszym sposobem jest przetarcie ram bawełnianą ścierką zamoczoną w letniej wodzie z płynem, np. płynem do mycia naczyń. Jeżeli płyn nie poradzi sobie z mocniejszymi zabrudzeniami, należy zastosować mleczko czyszczące Sansed. Preparat nanieś bezpośrednio na zabrudzoną powierzchnię, następnie przetrzeć wilgotną szmatką – tak aby nie pozostał biały nalot. 


Przezroczyste szyby, dzięki gazecie 


Kolejnym krokiem do uzyskania błyszczących okien, jest mycie szyb. Odpowiednim zestawem czyszczącym będzie płyn do mycia szyb Sansed lub Non Stop, ściereczka bawełniana i gazeta. Płyn pozostawia szyby bez smug i zacieków. Należy spryskać szybę płynem, następnie rozprowadzić go bawełnianą ściereczką. Na koniec zostaje polerowanie. W sklepach możemy kupić specjalne ściereczki do polerowania szyb. Niestety, to drogie produkty, dlatego świetnym zamiennikiem będą stare gazety. Pewnymi ruchami wycieramy szybę, aż do uzyskania oczekiwanego efektu.


 


Rodzina w komplecie


Pamiętaj, że przy porządkach domowych zaangażowana może być cała rodzina. Dziecko poczuje się w obowiązku jak najlepiej wywiązać z powierzonego zadania, jakim będzie umycie dolnej części okna balkonowego. Natomiast każdy mężczyzna będzie zadowolony jeżeli poprosisz go o pomoc, gdy umycie okna będzie wymagało wejścia na drabinę.


 


 


Krok po kroku, bez zacieków


 


§         usuń zabrudzenia z ram okiennych (jeżeli będą bardzo uciążliwe, użyj mleczka czyszczącego Sansed)


§         umyj szybę płynem do mycia szyb Non Stop lub Sansed


§         użyj ściągaczki lub bawełnianej szmatki do zebrania płynu


§         wykorzystując gazetę wypoleruj szybę


 


 Akcesoria czyszczące 


Sprzęty i środki czyszczące:


 


§         miska z ciepłą wodą


§         płyn do mycia szyb Sansed


§         mleczko do szorowania Sansed


§         szmatka bawełniana


§         gazeta


§         ściągaczka