RadioBus skonstruowany został specjalnie z myślą o wprowadzaniu nowoczesnych technik magistralnych w istniejących budynkach jedno- i wielorodzinnych, własnościowych i czynszowych mieszkaniach. Jednocześnie jest również idealny dla małych obiektów użyteczności publicznej, jak sklepy, restauracje, kancelarie, czy gabinety lekarskie. RadioBus, dzięki temu, że nie wymaga żadnej infrastruktury znakomicie nadaje się do niewielkich zastosowań, np.: sterowanie scenami świetlnymi lub alarmowe włączenie pełnego oświetlenia (alarmowy przycisk paniki). System może być w każdej chwili rozbudowywany (włącznie z pełną integracją z systemem EIB), tak więc komfort wynikający z korzystania z instalacji magistralnej stopniowo wzrasta.

Przekazywanie sygnałów pomiędzy elementami systemu RadioBus odbywa się drogą radiową, więc zbędne są przewody sterownicze. Dodatkową zaletą systemu jest to, że można go bardzo szybko i łatwo zamontować i zdemontować, a w przypadku przeprowadzki zabrać go ze sobą.

Zasilane bateriami czujniki oferują maksimum elastyczności – mogą być instalowane wszędzie, nawet tam, gdzie nie ma dostępu do zasilania 230 V. Te argumenty przekonują do podjęcia decyzji dotyczącej zastosowania nowoczesnej techniki. Również dla elektroinstalatorów nie stanowi to żadnego problemu. Instalacja systemu RadioBus nie wymaga zaawansowanego szkolenia ani oprogramowania komputerowego.

Ręczne i ścienne nadajniki i radiowe czujniki ruchu zasilane są bateriami. Nie potrzebują ani przyłączy o mocy 230 V, ani przewodów sterowniczych, dlatego też mogą być zamontowane w dowolnym miejscu tam, gdzie są najbardziej potrzebne. Dzięki energooszczędnym rozwiązaniom technicznym pierwsza wymiana baterii, nawet przy częstym używaniu, następuje dopiero po pięciu latach.

Radiowy system sterowania RadioBus pozwala na swobodne projektowanie wnętrz, ponieważ urządzenia tego systemu oferowane są we wzorach zgodnych z wszystkimi liniami przełączników firmy Gira.

Podstawowe zalety systemu to łatwa i szybka instalacja bez brudu i hałasu – zbędne są przewody sterownicze, wysoka elastyczność, bezproblemowe wprowadzanie zmian, atrakcyjna cena oraz prosty montaż i uruchomienie, bez specjalistycznych szkoleń.

Dużo więcej informacji o systemie EIB znajdziesz w serwisie www.eib.pl.