Słońce zaklęte w drewnie


Od deski barlineckiej badi trudno oderwać wzrok. Rodzi skojarzenia z tropikalnymi kurortami z egzotycznych wakacji. Na złocistą barwę podłogi składają się odcienie żółtego, pomarańczu i czerwieni. Taka podłoga doda energii każdemu wnętrzu. To trafiony wybór do dużych i małych pokojów dziennych, szczególnie jeśli mało w ich słońca.


Ciepła podłoga badi naturalnie kojarzy się ze stylem prowansalskim, w którym często wykorzystuje się białe lub kremowe meble, a ściany malowane są w różnych odcieniach błękitu albo beżu. Jednak barwa podłogi doskonale podkreśla także wszelkie dodatki w intensywnych kolorach, np. zielonych. Wyposażenie takiego pomieszczenia w proste meble sprawi, że nabierze ono charakteru modnego stylu minimalistycznego.


 


Barwy Afryki


Drewno tali posiada wszystkie kolory, z którymi może kojarzyć się Afryka. Deska barlinecka z tego gatunku mieni się różnymi odcieniami brązów, z lekkimi nutami barw pomarańczowej i czerwonej. Wzorzystość usłojenia, a dzięki temu bardzo naturalny wygląd deski barlineckiej tali, gwarantuje klasa Life, w której oferowana jest podłoga. Szlachetny kolor drewna doda prestiżu każdemu pomieszczeniu. Tali szczególnie predysponowane jest do układania w salonach, gabinetach czy domowych bibliotekach. Z uwagi na efektowność wzoru drewna warto urządzać wnętrza wybierając proste w formie meble, tkaniny i dodatki. Raczej ciemny kolor podłogi stwarza możliwości do ciekawych zestawień na zasadzie kontrastów z kolorami ścian.


 


Drewno w prawie całym domu?


To możliwe. Zbudowana włącznie z drewna deska barlinecka to gwarancja długowieczności. A gatunkami słynącymi z naturalnej twardości są m.in. badi i tali. Dlatego też nie straszne są im domowe przedpokoje, powierzchnie salonów dla gości czy dziecięce pokoje pełne zabawek.


Co więcej, dzięki warstwowej budowie deski barlineckiej oraz zatrzaskowemu złączu barclick, jest ona także odporna na odkształcenia (tzw. „łódkowanie się”) wynikające ze zmian temperatury i wilgotności. Dodatkową zaletą podłogi jest jej siedmiokrotne fabryczne pokrycie lakierem utwardzanym promieniami UV. Dzięki temu jest on bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne, zachowując przy tym pożądaną elastyczność.


 


Standardowa oferta deski barlineckiej zawiera gatunki drewna rodem z Afryki, Azji i obu Ameryk. Należą do nich m.in.: orzech, cherry, sapella, badi, tali, iroko, jatobe i merbau. Te ostatnie dostępne są również w wersji jednolamelowej (bez podziału lica deski na popularne klepki). A już na jesieni b.r. w sprzedaży pojawią się wyjątkowo twarde i dekoracyjne w barwie gatunki: ipe, sucupira i cumaru. Podłogi będą oferowane w wersji jednolamelowej.