Jeszcze dwa lata temu każdy, kto posiadał kawałek ziemi mógł spokojnie zainwestować w nowe osiedle i być pewnym, że w krótkim czasie będzie zbierał krociowe zyski. Jednak dla wielu deweloperów rok 2008 już nie będzie taki kolorowy.
 
Od stycznia jesteśmy świadkami korekty cen metra kwadratowego w największych miastach Polski. Co miesiąc spadają one o średnio kilka procent. Według analityków rynku nieruchomości tendencja ta utrzyma się również w kolejnych miesiącach.
    
- Konkurencja, jaka powstała w przeciągu ostatnich kilku lat sprawi, że niektórzy inwestorzy nie wytrzymają stabilizacji cenowej na rynku – ocenia Marcin Trzciński, Dyrektor Sprzedaży Wings Development – spółki, która zrealizowała projekty w Warszawie i Krakowie, a teraz  zaczęła inwestować we Wrocławiu – m.in. w kompleks Angel Wings, luksusowe apartamenty z wieżami nad brzegiem rzeki Oławy.
    
Dla klientów jest to dobra wiadomość albowiem przesiew na rynku usunie z niego firmy niesolidne, których głównym celem był zysk, a nie jakość oferty. W ten sposób będzie można skupić się na wyborze tylko najlepszych opcji własnego M.