Od kilku lat modne stało się w Polsce adoptowanie zwierząt, wszystko z powodu coraz mniejszych dotacji na zoo, które samo musi utrzymywać swoich podopiecznych wyłącznie z pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży biletów. Akcja adopcyjna pomaga wielu gatunkom zwierząt, które żyją i rozmnażają się w ogrodach zoologicznych. Obecnie mamy ponad dwa razy więcej lwów w Ogrodach Zoologicznych niż na swobodzie. Okazuje się bowiem, że lwy stają sie powoli wymierającym gatunkiem. Z powodu zagrożenia gatunku większe populacje występują tylko w parkach narodowych Tanzanii i Afryki Południowej.



Ogrody mają ogromy udział w zachowaniu gatunków rozmnażając je i przywracając naturze. W samym Krakowskim Zoo w ostatnich dwudziestu latach urodziło się kilkadziesiąt lwów i wiele innych zwierząt. Lew Bąbel, który w Krakowskim zoo przebywa od niedawna, został adoptowany przez producenta automatyki – Firmę FAAC i cieszy się popularnością wśród dzieci, które podziwiają króla dżungli. Drapieżnika, który potrafi przespać 20 godzin w ciągu doby, zjeść 50 kg mięsa na raz i biegać z prędkością 70 km na godzinę, żyć w stadzie a najchętniej z partnerką, z którą na polowania wyrusza dopiero po zmroku.  


Firma FAAC – producent automatyki do drzwi i wjazdów, która ma w swoim logo właśnie lwa, wzięła pod opiekę krakowskiego drapieżnika, dając mu bezpieczeństwo, jakie on sam mógłby zapewnić sobie w warunkach naturalnych. Firma również od tego roku strzec będzie wejścia na Wawel. W styczniu zamontowane zostały słupki kontroli ruchu FAAC CITY. Od tego czasu przejście kilku tysięcy turystów jest ułatwione, gdyż sprzed wejścia zniknęły szlabany przedłużające przejście. W zamian pojawiły się FAAC City – słupki parkingowe, które w 9 sekund chowają się w podłożu jak również pojawiają na nim. Stalowe cylindry firmy FAAC działają automatycznie dzięki dwóm tłokom hydraulicznym.


Słupek parkingowy do kontroli ruchu pojazdów w ciągach pieszo jezdnych. FAAC City to stalowy cylinder, który ukrywa się w podłożu. Uaktywniany jest przez działanie dwóch tłoków hydraulicznych, albo przez pojedynczy tłok gazowy. Słupek FAAC City jest dostępny w trzech modelach: dwa z nich posiadają napęd hydrauliczny (automatyczny) a jeden napęd gazowy (półautomatyczny).


Słupek FAAC City z powodzeniem może zastąpić szlabany w miejscach o większym natężeniu ruchu a także doskonale sprawdzi się na parkingach osiedlowych i na drogach pożarowych.