Płot zawsze dzielił i będzie dzielić. To odwieczna funkcja ogrodzeń, które zawsze wyznaczały granicę, stanowiły ochroną a czasami służyły jako oręż. Nie raz nasi dziadowie chwytali za sztachety, by bronić swych racji, mienia i honoru. Zazwyczaj cierpiał na tym zarówno przegroniony agresor, jak i płot.

Współcześnie nie stosujemy już rozwiązań siłowych, by chronić własny dobytek. Używa się także mocniejszych, trwalszych i bardziej odpornych na działanie sił zewnętrznych materiałów do grodzenia.

Płot zapewnia nam prywatność i bezpieczeństwo, jednak tylko i wyłącznie w takim wymiarze, na jaki mu pozwolimy. To, z czego zrobione jest nasze ogrodzenie, komunikuje przechodzącym, jaki jest jego właściciel. Solidny mur to apel o niezbliżanie się, nie zaglądanie i trzymanie się z dala.

 

betafence_bekafor.jpg 

 

Kute, przezierne ogrodzenie lub panel ogrodzeniowy to sygnał, że właściciel lubi pochwalić się swoim pięknym domem, zadbanym ogrodem i nie ma nic przeciwko zaglądaniu. Mocniejszy panel typu Nylofor 3DE ze specjalnymi wygięciami, informuje przechodnia, że owszem można zajrzeć na podwórze, ale lepiej nie wchodzić. Jeśli ktoś jest na tyle odważny, by spróbować swoich sił, na pewno nie pokona specjalnego profilowania wymyślonego i opatentowanego przez firmę Betafence, które uniemożliwia wspięcie się po Nyloforze 3D.

Płot ma ochraniać naszą posesję, jeśli jednak pozwolimy my być pięknym, on w subtelny sposób pozwoli nam zapomnieć o tym, dlaczego został zbudowany. Idealnie wtapiając się w otoczenie, przemieni sie w tajnego agenta, z którym nauczymy się żyć i na pewno polubimy. W tej roli najlepiej sprawdzają się siatki ogrodzeniowe, ale już nie proste plecione romby, które z czasem wykrzywiają się i rdzewieją, tylko bardziej wytworne, i sztywne kratki Pantanet – zgrzewane, powlekane PVC i odporne na korozję.

 

betafence_bekafor2.jpg 

 

Zależnie od naszego nastawienia do życia i świata możemy przebierać i wybierać w rodzajach ogrodzeń: od betonowych przęseł, przez drewniane sztachety, ogrodzenia kute, siatki ogrodzeniowe po najróżniejsze rodzaje paneli ogrodzeniowych z drutu. W tych ostatnich deccydujące, pierwsze miejsce na rynku zajmuje firma Betafence, gdyż w swojej ofercie posiada kilka rodzajów paneli: od prostych i klasycznych, po bardziej wykwitne i ozdobne panele typu Bekafor Prestige o nowatorskiej estetyce. panele Bekafor Prestige z powodzeniem zastepują ogrodzenia kute przy zachowaniu przystepnych kosztów. Odporne na czynniki atmosferyczne – co ważne zwłaszcza zimą, może być umieszczane zarówno na podmurówce, jak i wprost na ziemi. I tak, i tak wyglądają elegancko i zachęcajaco – dlatego zostało wybrane ogrodzeniem roku 2008 firmy Betafence, gdyż cieszyło się największym powodzeniem wśród osób ogradzających swoje domy!