- Budownictwo i budowa domu dla profesjonalistów – SolidnyDom.pl - http://solidnydom.pl -

Przykłady urządzeń


Przedstawiamy zdjęcia urządzeń widocznych w budynku (przyciski, panele, czujniki) oraz opisy interesujących dodatków. Elementy wykonawcze znajdują się w ukrytych szafkach rozdzielczych. Jeden przycisk może sterować wieloma urządzeniami lub ich grupami. Mniejsza liczba włączników ma znaczenie estetyczne w dużych pomieszczeniach. Urządzenia są dostępne w różnych wersjach kolorystycznych.

Tutaj znajdują się przykłady przycisków (wyłączników), pilotów i czujników systemu EIB (466 KB)

Czy chcesz otrzymać dokładną ofertę?

Przyciski



Przyciski z termostatem



Przyciski rozbudowane



Przyciski duże



Przyciski szklane (dotykowe)



Piloty bezprzewodowe



Wyświetlacze



Panele sterujące



Konsole i tablice sterujące



Czujniki ruchu



Czujniki dymu, wiatru



Czujnik oświetlenia
Podczas intensywnej pracy np. przy komputerze nie zauważamy łagodnych zmian oświetlenia. Nasz organizm reaguje, gdy światło jest już wyraźnie słabsze. Nawet wówczas zajęci pracą nie wstajemy, aby włączyć światło. Robimy to dopiero wtedy, gdy już prawie nie widzimy tekstu. Możemy tak postępować codziennie przez lata – w tym czasie nasz wzrok stopniowo słabnie. Naszym oczom szkodzi praca przy słabym oświetleniu, nawet gdy sami jeszcze nie stwierdzamy, że jest za ciemno. Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie czujnika oświetlenia miejsca pracy, który dba o utrzymanie stałego poziomu jasności. Doskonale sprawdza się on podczas pochmurnych dni, gdy za oknem raz jest jasno, a raz ciemno.

Wizualizacja PC
W zaawansowanych systemach wszystkie funkcje sterownicze i kontrolne powinny być skoncentrowane w jednym miejscu, np. w portierni lub w hotelowym holu. Oprogramowanie wizualizacyjne umożliwi ogarnięcie tego jednym spojrzeniem. Jest ono proste w obsłudze, umożliwia graficzne przedstawienie na monitorze komputera każdego pomieszczenia i każdej kontrolowanej instalacji. Przydatne jest do rutynowej kontroli oraz jako system ostrzegawczy. Także w zakresie utrzymania i serwisu instalacji wizualizacja jest ekonomiczna. Na monitorze komputera pokazywane są kontrolowane wielkości pomiarowe (takie jak przepływ, temperatura chłodziwa, ciśnienie oleju itp.), informacje o awariach i nieprawidłowościach. Pozwala to zaoszczędzić w ciągu roku na personelu kontrolnym i serwisowym pokaźnych kwot.

Zamek drzwiowy z kontrolą dostępu
Automatyczny zamek z kontrolą dostępu. Zamek rozpoznający osobę wchodzącą lub wychodzącą. Po przekręceniu klucza może wysłać sygnały do innych urządzeń np. zgasić wszystkie światła, zamknąć rolety, obniżyć temperaturę… Zgubienie klucza nie zmusza właściciela do zmiany zamka. Wystarczy usunąć prawo dostępu do domu dla danego klucza. Zamka nie można otworzyć/zamknąć zdalnie. Można natomiast zdalnie zezwolić (lub nie) na otwarcie kluczem. Istnieje możliwość wykorzystania całkowicie automatycznych drzwi z zamkami otwieranymi zdalnie (lub poprzez zbliżenie karty dostępu).

Symulator obecności
Aktywna symulacja obecności domowników np. podczas urlopu. Gdy domownicy wypoczywają z dala od domu – jest on atrakcyjnym obiektem dla złodzieja. Funkcja symulacji obecności znacząco wpływa na zmniejszenie ryzyka niemiłej niespodzianki po powrocie z urlopu. Odpowiedni moduł “nagrywa” działania domowników w okresie poprzedzającym urlop, a następnie “odtwarza” je. Efekt jest bardzo przekonujący, gdyż oddaje rzeczywiste działania, które są różne każdego dnia. Można wybrać, które elementy mają brać udział w symulacji, tak aby nie zużywać niepotrzebnej energii np. na włączanie ekspresu do kawy, czy pralki.

Kontroler telefoniczny
Za pomocą telefonu można kontrolować i sterować funkcjami instalacji magistralnej Instabus z dowolnego miejsca. Pozwala to sprawdzić stan instalacji alarmowej, obwodów prądowych, ogrzewania, itp. A także np. zdalnie włączyć wcześnie rano instalację ogrzewania. Komunikator przekaże też w każdej sytuacji meldunek o awarii ogrzewania, pęknięciu rury, otwartym oknie lub naruszeniu strefy chronionej na telefon właściciela, do sąsiada, miejsca pracy lub do prywatnej firmy ochroniarskiej.

Komunikator GSM
Za pomocą telefonu można kontrolować i sterować funkcjami instalacji magistralnej Instabus z dowolnego miejsca. Pozwala to sprawdzić stan instalacji alarmowej, obwodów prądowych, ogrzewania, itp. A także np. zdalnie włączyć wcześnie rano instalację ogrzewania. Komunikator przekaże też w każdej sytuacji meldunek o awarii ogrzewania, pęknięciu rury, otwartym oknie lub naruszeniu strefy chronionej na telefon właściciela, do sąsiada, miejsca pracy lub do prywatnej firmy ochroniarskiej.

Automatyczne podlewanie ogrodu
Duże powierzchnie zielone wymagają częstego i dokładnego podlewania. Trudno to osiągnšć tradycyjnymi metodami, tak aby regularnie dostarczać tyle wody, ile potrzebują rośliny, przy uwzględnieniu temperatury i opadów. System Inteligentnego Domu umożliwia automatyczne sterowanie zraszaczami w razie zbyt suchego podłoża roślin.



do góry



Artykuł wydrukowany z Budownictwo i budowa domu dla profesjonalistów – SolidnyDom.pl: http://solidnydom.pl

Adres artykułu: http://solidnydom.pl/przyklady-urzadzen.html

Copyright © 2009 SolidnyDom.pl. All rights reserved.