Nowa generacja membran dachowych, czyli rewolucja na dachu

Dom, który oddycha naturalnie

Braas znów dyktuje trendy w nowoczesnym dekarstwie. Od maja 2010 roku na polskim rynku dostępne są dwie innowacyjne membrany dachowe tej marki: Divoroll Clima+ S oraz Divoroll Maximum S. To nowa generacja ekologicznych, zaawansowanych technologicznie i funkcjonalnych membran.

Dach klimatyzowany

Dzięki membranie dachowej Braas Divoroll Clima+ S w sposób znaczący można zwiększyć wydajność energetyczną dachu. Przeznaczona zarówno na poddasza użytkowe, jak i nieużytkowe poprawia właściwości izolacyjne budynku i zaoszczędza energię, zmniejszając jednocześnie emisję CO2, przez co pozytywnie wpływa na środowisko naturalne1.

(Refleksyjna powłoka zewnętrzna odbija aż do 83% ciepła promieni słonecznych. fot. Braas)

(Refleksyjna powłoka zewnętrzna odbija aż do 83% ciepła promieni słonecznych. fot. Braas)

Refleksyjna powłoka zewnętrzna membrany odbija aż do 83% ciepła promieni słonecznych. Dlatego potrafi ona w niespotykanym stopniu zredukować przepływ ciepła poprzez radiację. W rezultacie Braas Divoroll Clima+ S latem obniża ilość ciepła wnikającego przez dach aż do 21%, a zimą nawet do 30% ciepła uciekającego przez dach do atmosfery. Dzięki temu w całym budynku, a szczególnie na poddaszu w czasie upałów jest chłodniej i w czasie mrozów cieplej. Metalizowana, gładka powierzchnia zwiększa także wodoodporność oraz minimalizuje osiadanie kurzu. Braas Divoroll Clima+ S jest membraną oddychającą, o bardzo wysokiej paroprzepuszczalności, dzięki czemu usuwa wilgoć przenikającą przez ocieplenie. Jednocześnie jest odporna na ciśnienie hydrostatyczne słupa wody o wartości ponad 3000 mm co zapewnia ochronę ocieplenia przed wilgocią z zewnętrz. Dodatkowo, specjalna warstwa odporna na działanie promieniowania UV gwarantuje większą trwałość.

Rolls-Royce wśród membran

(Uniwersalna membrana Braas Divoroll Maximum S to nowa propozycja w kategorii Premium stworzona wspólnie z dekarzami. fot. Braas)

(Uniwersalna membrana Braas Divoroll Maximum S to nowa propozycja w kategorii Premium stworzona wspólnie z dekarzami. fot. Braas)

Uniwersalna membrana Braas Divoroll Maximum S to nowa propozycja w kategorii Premium stworzona wspólnie z dekarzami. Poza udoskonalonymi parametrami technologicznymi, zaprojektowana jest w taki sposób by korzystanie z niej było dla dekarzy prawdziwą satysfakcją2. Dzięki wysokiej jakości tkanej włókninie Braas Divoroll Maximum S posiada wyjątkową wytrzymałość na rozdzieranie. Powłoka jest także antypoślizgowa i odporna na opady atmosferyczne. Jej włóknina charakteryzuje się wyjątkową na rynku zdolnością do wchłaniania i pozbywania się wilgoci. Innowacyjne parametry sprawiają, że niska wartość oporu dyfuzyjnego (Sd< 0,08) zmniejsza ryzyko związane z problemami kondesacji. Membrana Braas Divoroll Maximum S jest ok. 66% bardziej paroprzepuszczalna niż Delta Maxx.

Obydwa innowacyjne produkty sygnowane są znakiem S, który oznacza, że posiadają samoprzylepne paski. Tego typu rozwiązanie technologiczne sprawia, że zastosowanie membran dachowych: Divoroll Clima+ S i Divoroll Maximum S gwarantuje nie tylko wodo- i wiatro- szczelność, ale także łatwość oraz pewność wykonania prac dekarskich. Znak S to nie tylko oznaczenie nowej jakości łączenia membran z rodziny Braas Divoroll, ale także trend, który ze względu na praktyczne zastosowanie niedługo będzie dominował w tej kategorii produktów.

(Produkt spełnia także wymogi klasyfikacji UDB-A i USB-A.. fot. Braas)

(Produkt spełnia także wymogi klasyfikacji UDB-A i USB-A.. fot. Braas)