- Specyfika innowacyjnego połączenia w oparciu o tuleję zaciskową jest metodą dużo bardziej skuteczną i niezawodną. Przestają być konieczne dodatkowe środki pomocnicze takie jak uszczelki typu O-Ring czy specjalne taśmy uszczelniające – mówi Andrzej Durda, dyrektor ds. technicznych w TECE – Jest także niezwykle łatwy w montażu – dodaje.


Dzięki połączeniu aksjalnemu nie ma bowiem potrzeby wykonywania takich czynności jak chociażby: fazowanie, gwintowanie, kalibrowanie czy tradycyjne owijanie rury sznurem konopnym. Wykorzystanie jednej złączki do trzech typów rur: sanitarnych grzewczych i wielowarstwowych eliminuje także ewentualną pomyłkę przy ich łączeniu.


Przy zastosowaniu specjalnych przyłączy lutowanych i złączek, można w niezwykle łatwy sposób przejść na TECEflex także z innych – starszych systemów instalacyjnych. 


Kolejność wykonania połączenia:1. Docięcie rury na wymiar za pomocą specjalnych nożyc.2. Nasunięcie tulei zaciskowej zgrubieniem w stronę rury.3. Roztłaczanie rury. Należy wybrać odpowiedniego rozmiaru głowicę do roztłaczania. Następnie końcówkę rury nasunąć aż do oporu i roztłoczyć. Rury PE-X należy obrócić o 1/4 obrotu i ponowić proces.4. Przygotowanie połączenia osiowego – rurę instalacyjną TECEflex należy nasunąć na kształtkę do ostatniego karbu.5. Wykonanie połączenia – Kształtkę należy włożyć do wcześniej wybranej głowicy widełkowej i nasunąć tuleję zaciskową. Następnie tuleję zaciskową należy dosunąć aż do kształtki. Pozostająca ewentualnie szczelina ok. 0,5mm uwarunkowana jest techniką wytwarzania połączenia i nie wpływa na jego szczelność.