Po raz kolejny targi budowlane Budma były miejscem wyręczenia statuetek Top Builder 2010. Jednym z laureatów tego prestiżowego konkursu została firma D+H, której system Lift Smoke Control znalazł się w gronie najlepszych i najbardziej innowacyjnych produktów z branży budowlanej.

(Top Builder 2010)

(Top Builder 2010)

Spośród około 150 produktów zgłoszonych do tegorocznej edycji konkursu Top Builder 2010,  wyróżnieniem Top Builder zostało uhonorowanych tylko 31. W gronie laureatów znalazł się m.in. system Lift Smoke Control firmy D+H. Tradycyjnie już poddając produkty weryfikacji kapituła konkursowa oceniała przede wszystkim ich innowacyjność, nowoczesność, parametry techniczne gwarantujące najwyższą jakość oraz stopień oddziaływania na środowisko.

Uhonorowanie systemu LSC tak prestiżową nagrodą jaką jest statuetka Top Builder jest dla nas powodem do wielkiej dumy. Świadczy bowiem o tym, że wysoka jakość dostępnego w naszej ofercie rozwiązania została doceniona przez wybitne autorytety z branży budowlanej. A to spore uznanie dla każdego producenta – mówi Mirosław Mazur, dyrektor handlowy firmy D+H.

Lift Smoke Control jest systemem oddymiania i przewietrzania szybów windowych, który aż o połowę zwiększa szansę ewakuacji osób przebywających w płonącym budynku. Jest to możliwe dzięki temu, iż łączy w sobie najnowocześniejsze rozwiązania techniczne zapewniając szybkie, niezawodne wykrycie i odprowadzenie dymu w przypadku pożaru. Zalety systemu LSC wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie zachodzi konieczność  kontroli wentylacji, zarówno w kontekście utrzymania stałej temperatury bez przeciągów, stałego mikroklimatu, jak i niskich kosztów użytkowych. Często używany  jest w budynkach biurowych wykorzystujących zarówno  wentylację naturalną jak mechaniczną, w hotelach, szpitalach i klinikach. W obliczu obowiązywania dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady Europy nr 2002/91/EC „O jakości energetycznej budynków”, stanowi natomiast przyjazny dla kieszeni i środowiska standard wyposażenia budynków „pasywnych”.