Jest to możliwe dzięki zastosowaniu w łazience specjalnie opracowanych wsporników wannowych TECEprofil. Stabilność konstrukcji zapewniają uniwersalne kształtowniki profilowane, które w niezwykle łatwy sposób dopasować można do niemal każdego typu i kształtu wanny.


- Po wykonaniu konstrukcji, powstaje rama wanny, która nadaje się do natychmiastowego obudowania płytami gipsowo-kartonowymi do zastosowań w pomieszczeniach wilgotnych. Bezpośrednio na nie zakłada się z kolei zwykłe płytki ceramiczne – mówi Andrzej Durda – dyr. ds. technicznych TECE.


Otwarta konstrukcja stelażu ułatwia pracę przy montowaniu m. in. rur ściekowych, oraz przewodów wodnych i grzewczych, a dzięki specjalnej nóżce umożliwia niezwykle łatwe usuniecie nierówności podłoża. Jest to rozwiązanie przydatne zwłaszcza przy renowacji starych łazienek.


Poza tym, wykorzystując TECEprofil możemy zabudować nie tylko wannę, ale także puste przestrzenie wokół niej. Problemem nie jest także wykonanie w łazience zabudowy szafkowej czy ekstrawaganckich półek i regałów.