Od piwnicy, po dach poprzez garaż – wszędzie możemy założyć zdalne sterowanie, które ułatwi i uprzyjemni nam codzienność. Wystarczy jeden guzik w pilocie aby żaluzje w oknach osłoniły nas przed zimowym słońcem, aby drzwi garażowe stanęły przed nami otworem, a brama wjazdowa cicho zamknęła się za wjeżdżającym samochodem.
Ale posiadając automatykę musimy też o nią zadbać – szczególnie zimą, gdy opady śniegu zasłaniają fotokomórki a wjazd jest grubo zaścielony śnieżną pokrywą. Specjalista od automatyki – Sławomir Baran z firmy FAAC radzi: aby odgarniać zalegający na podjeździe śnieg, a także dbać o to, by fotokomórki bezpieczeństwa cały czas były odsłonięte. Fotokomórki podczerwieni zdalnie wykrywają przeszkodę na drodze ruchu bramy i zatrzymują ją. W przypadku, gdy fotokomórka jest zasłonięta śniegiem nie spełnia swojego zadania dostatecznie. Nie grozi to jednak niebezpieczeństwem, gdyż nowoczesne napędy są wyposażone w zabezpieczenia przeciwzgnieceniowe. Produkty FAAC posiadają czułe zawory zwrotne, które w przypadku napotkania przeszkody cofają skrzydło bramy – dodaje Sławomir Baran
Nowy elektromechaniczny napęd Firmy FAAC 391 posiada również dodatkowe zabezpieczenie przeciwzgnieceniowe, które zapewnia moduł elektroniczny instalowany w centrali sterującej, który bezpośrednio kontroluje siłę ciągu napędu. W przypadku awarii spowodowanej np. dużymi złogami śniegu – mechanizm odblokowujący siłownika umożliwia odblokowanie skrzydeł bramy i obsługę ręczną.


Jeśli jednak od czasu do czasu odśnieżymy podjazd zamiast używać skrzydła bramy jako pługa śnieżnego będzie ona chodziła niezawodnie przez długie lata, nawet w temperaturach do -30 stopni Celsjusza. Dzięki automatyce zamiast codziennej gimnastyki przy otwieraniu i zamykaniu bramy, lepiej możemy wykorzystać ten czas na inne sporty zimowe, takie jak sanki, czy narty…
NOWOŚĆ – NAPĘD DO BRAM SKRZYDŁOWYCH FAAC 391
Napęd FAAC 391 przeznaczony jest do bram skrzydłowych o długości skrzydła do 2,5 m. Ze względu na kompaktową budowę napęd jest szybki i łatwy w montażu bez konieczności przeróbek adaptacyjnych bramy. Jest ekonomiczny w użytkowaniu, gdyż pobiera zaledwie 1,2A prądu w trakcie pracy urządzenia a także posiada dodatkowe zabezpieczenia przeciwzgnieceniowe dzięki elektronicznemu modułowi, który montowany jest w centrali sterującej automatu. W przypadku braku prądu mechanizm odblokowujący siłownika umożliwia obsługę ręczną bramy. Napęd 391 jest w eleganckiej obudowie, przez co nadaje ładny i estetyczny wygląd każdej, nawet najbardziej wyszukanej bramie.