Tegoroczny jubilat – FAAC Polska – to wiodący producent napędów do bram, drzwi garażowych i przemysłowych, rolet oraz systemów parkingowych. Rok 2012 to już 10. rok działalności firmy w Polsce. Przez tę dekadę firma wypracowała i umocniła swoja pozycję lidera branży automatyki użytkowej i nie zamierza spocząć na laurach.

Korzenie działalności firmy FAAC sięgają już 1965 roku, kiedy w jednej z przemysłowych dzielnic Bolonii we Włoszech – Zola Predosa – powstała pierwsza fabryka, która zresztą działa do dnia dzisiejszego, jako główna fabryka firmy i siedziba zarządu. Od tamtej pory firma FAAC rozszerzyła swoją działalność na inne rynki europejskie oraz azjatyckie, dystrybuując swoje produkty w 80 krajach i otwierając kolejne bezpośrednie filie w 15 państwach. Dzięki konsekwencji w realizowaniu założonej strategii rozwoju, w skład grupy weszły także inne podmioty z branży – Genius Spa, Spazio Italia Spa, Voltec, Altron, DAAB oraz ZAEG Group, DataPark i ostatnio Magnetic Autocontrol ostatecznie ugruntowując tym samym pozycję FAAC, jako jednego z najważniejszych graczy w branży automatyki na świecie, produkującego rocznie ponad 300 tys. napędów.

Pierwsze produkty włoskiego producenta automatyki trafiły na polski rynek w 1998 roku. Polski oddział – FAAC Polska – powstał już 2002 roku Z powodu znaczącego wzrostu zainteresowania produktami firmy, jej siedziba została przeniesiona w 2009 roku do nowoczesnego biura przy ulicy Kopijników 12 w Warszawie. Budowa nowoczesnego magazynu to znacząca inwestycja, jednak tylko w ten sposób firma mogła sprostać realizacji rosnącej liczby zleceń.

Oferta firmy składa się z 4 kategorii produktów: automatyki do bram i szlabanów, drzwi automatycznych, systemów parkingowych i silników do rolet i markiz. Ciągłe poszerzanie asortymentu produktów o nowe rozwiązania techniczne i technologiczne jest możliwe, dzięki prowadzeniu przez firmę prac badawczo-rozwojowych w zakresie mechaniki, hydrauliki i elektroniki cyfrowej. Poszukiwanie nowych innowacyjnych rozwiązań niejednokrotnie się już opłaciło – firma, jako pierwsza zastosowała mikroprocesory w zespołach sterujących, w technice SMT, a także uproszczone systemy samouczące w sterowaniach radiowych a w ofercie na rok 2011 pojawił się m.in. system Jcall, który umożliwia kontrolę wejścia do budynku przez telefon komórkowy.

Polski zarząd FAAC, pamiętając o wszystkich ojcach sukcesu, zaprosił do wspólnego świętowania 10-lecia firmy pracowników, dealerów oraz dystrybutorów. Podczas dwudniowej fety, która odbyła się w hotelu Magellan nad Zalewem Sulejowskim, zaprezentowano również nowe modele produktów. Wyłoniono także zwycięzcę programu lojalnościowego Clubu VIP the FAAC’to 2011 – laureat otrzymał Quada Yamaha Grizzli. Wieczór wręczenia nagrody uświetnił swoim występem znany satyryk – Jerzy Kryszak. Dyrektor Andrzej Trojanowski pokroił jubileuszowy tort, a na zakończenie zaprezentowano wspaniały pokaz sztucznych ogni.

Przez mijającą dekadę firma FAAC Polska sprostała wielu różnorodnym oczekiwaniom klientów zarówno indywidualnych, jak i instytucjonalnych, działając zgodnie z dewizą „automatyka na całe życie”. Co przyniosą kolejne lata? Z pewnością profity z poczynionych inwestycji i nowe produkty. FAAC niejednokrotnie już udowodnił, że kto nie ryzykuje ten nie wygrywa, więc z pewnością przyszła historia będzie równie dynamiczna.

(FAAC event, fot. FAAC)

(FAAC event, fot. FAAC)