Artykuł sponsorowany

W sieci powstaje nowy system, który zrewolucjonizuje proces sprzedaży długów na polskim rynku. Krajowe Centrum Wierzytelności, bo o nim mowa, to prekursor profesjonalnej i prostej internetowej giełdy wierzytelności, dostępnej dla wszystkich firm i osób prowadzących działalność gospodarczą.

Prowadzisz działalność gospodarczą? Twoi kontrahenci nie wywiązują się z zobowiązań finansowych? Sprzedaj dług przez Internet i odzyskaj swoje pieniądze!

Prowadzisz działalność gospodarczą? Twoi kontrahenci nie wywiązują się z zobowiązań finansowych? Sprzedaj dług przez Internet i odzyskaj swoje pieniądze!

Krajowe Centrum Wierzytelności już wkrótce stanie się najbardziej skutecznym sposobem na ściąganie długów od nierzetelnych odbiorców. Pomysł na uruchomienie internetowej giełdy wierzytelności powstał po wprowadzeniu długo oczekiwanych zmian w prawie polskim, które umożliwiają firmom sprzedaż długów. Potrzebne do tego proste w obsłudze i skuteczne narzędzie internetowe oferuje tylko Krajowe Centrum Wierzytelności.

Internetowa giełda wierzytelności – co to takiego?

Internetowa giełda wierzytelności to miejsce, gdzie w formie aukcji prezentowane są długi dodane przez zweryfikowanych wierzycieli, chcących sprzedać długi i odzyskać należne pieniądze.

3 kroki do odzyskania pieniędzy

1. Wierzyciel rejestruje konto na serwisie Krajowego Centrum Wierzytelności. Wpisuje dane dotyczące wysokości długu, kwoty, za jaką może sprzedać dług, a także dane dłużnika (w tym dane teleadresowe, zgodnie z obowiązującym prawem). Do podanych danych dołącza fakturę lub umowę, która stanowi dowód na istnienie długu.

2. Administrator strony Krajowego Centrum Wierzytelności weryfikuje podane dane. Po pozytywnej weryfikacji, informuje dłużnika o tym, że jego wierzyciel ma zamiar wystawić dług na aukcję. Dłużnik ma dostaje możliwość pierwokupu długu, zanim informacja o nim zostanie opublikowana w sieci.

3. Jeżeli dłużnik nie skorzysta z prawa pierwokupu, dane o długu trafiają na internetową giełdę wierzytelności. Tam prezentowane są firmom windykacyjnym, które zajmują się skupianiem długów. Firmy składają swoje oferty, a po akceptacji, zawierają umowę z wierzycielem.

Zalety Krajowego Centrum Wierzytelności

Krajowe Centrum Wierzytelności skierowane jest do wierzycieli, firm windykacyjnych i samych dłużników. Współpraca z internetową giełdą wierzytelności jest korzystna dla każdej z tych grup:

  • - wierzyciel otrzymuje proste i przede wszystkich skuteczne narzędzie do ściągania długów od swoich nierzetelnych kontrahentów. Co istotne, nie angażuje do tego swoich pracowników czy prawników – wystarczy, że założy darmowe konto i uzupełni dane o długach. Szybko i bezpiecznie odzyskuje znaczną część swoich pieniędzy, co ułatwia mu dalsze prosperowanie na rynku, rozwijanie firmy, planowanie nowych inwestycji czy po prostu utrzymanie płynności finansowej firmy.
  • - firma windykacyjna otrzymuje przejrzyste narzędzie, dzięki któremu ma dostęp do aktualnych informacji o dłużnikach i długach. Informacje mogą być sortowane, a wyniki wyszukiwania dostosowane do oczekiwań windykatora. Co istotne, firma skupiająca długi widzi od razu minimalną kwotę, za jaką wierzyciel chce sprzedać dług. W zawieranej między firmą windykacyjną a wierzycielem umowie kupna-sprzedaży nie bierze udziału administrator strony – jest to umowa bezpośrednio między dwoma podmiotami, sporządzona na zaakceptowanych przez nie zasadach.
  • - dłużnik chcący zachować dobrą opinię o swojej firmie i nie dopuścić do opublikowania informacji o swoich długach w sieci, do czego dostęp będą mieli wszyscy użytkownicy Internetu, ma prawo jako pierwszy odkupić swój dług od wierzyciela. Zostaje poinformowany przez administratora sieci o planach wierzyciela i tylko od niego zależy, czy informacja zostanie upubliczniona.

Krajowe Centrum Wierzytelności jest więc narzędziem, które nie tylko usprawni i zautomatyzuje sprzedaż długów, ale również wywrze pozytywny nacisk na nierzetelne firmy, które przed zmianami w prawie przez długie lata mogły czuć się bezkarnie.

więcej na kcw.org.pl

innowacyjna gospodarka