Artykuł sponsorowany

Krajowy System Nieruchomości to nowa platforma transakcyjna, która w skuteczny sposób rozwiązuje problemy sprzedażowe na rynku nieruchomości.

Platforma KSN skierowana jest do profesjonalistów związanych z rynkiem nieruchomości, zarówno do firm deweloperskich, jak i pośredników. Ma ona za zadanie kształtować relacje sprzedażowe między nimi, podnosząc ich efektywność i zwiększając jakość.

KSN - nowa platforma transakcyjna na rynku nieruchomości

KSN - nowa platforma transakcyjna na rynku nieruchomości

Jakie korzyści oferuje KSN?

Domeną platformy KSN jest efektywność, wygoda i pewność transakcji. Wsparcie sprzedażowe, oferowane przez KSN przyczynia się do zwiększenia skuteczności sprzedaży na rynku nieruchomości, czego pozytywne skutki odczuje zarówno deweloper, jak i pośrednik nieruchomości.

Podstawową funkcjonalność platformy KSN jest zarządzanie informacją o kliencie i transakcjach zawartych przez klienta. KSN poszerza więc kanały sprzedaży, oferując firmom deweloperskim i pośrednikom nowe możliwości współpracy.

Firma deweloperska otrzymuje od KSN dostęp do informacji o wartościowym, czyli tylko rzeczywiście zainteresowanym inwestycją kliencie. Ma możliwość wyboru wielu skutecznych pośredników i ich zmiany, jeżeli sprzedaż nie jest wystarczająca. Deweloper wystawia oferty, wybiera kontrahentów, ustalając indywidualne warunki współpracy, zmniejszając jednocześnie koszty zawierania umów i analizy partnerów biznesowych. Dostępne on-line statystyki umożliwiają bowiem ocenę jakości pracy pośredników, co wpływa również na ich efektywność.

Pośrednicy i agencje nieruchomości otrzymują natomiast dostęp do ofert firm deweloperskich, a także możliwość współpracy z nimi w różnych zakresie, od przekazywanie kontaktu do klienta do pełnej obsługi transakcji. KSN daje pośrednikom pewność egzekwowania należnych im prowizji, w wysokości odpowiedniej do ustalonej przez strony w umowie zawartej on-line.

Koszty obsługi systemu KSN

Główne koszty związane z przeprowadzaniem transakcji na platformie KSN dotyczą umowy pomiędzy firmą deweloperską a agencją nieruchomości czy pośrednikiem. Deweloper zobowiązuje się do wypłaty prowizji na rzecz agenta w momencie spełnienia określonych warunków ustalonych miedzy stronami przyjmującymi regulamin KSN. Wysokość prowizji w dużej mierze uzależniona jest od poziomu obsługi. Agent może tylko prezentować ofertę dewelopera i kierować klienta bezpośrednio do niego, prezentować klientowi inwestycję na miejscu bądź zapewnić pełną obsługę sprzedaży. W momencie zakończenia sprzedaży i wycofania inwestycji z platformy, deweloper wypłaca pośrednikowi prowizję, jeżeli klient był wpisany i właśnie przez danego pośrednika.

Firma deweloperska płaci dodatkowo opłatę manipulacyjną na rzecz KSN za obsługę inwestycji, w momencie realizacji sprzedaży. Co istotne, opłata manipulacyjna nie jest pobierana, jeśli sprzedaż lokalu w inwestycji nastąpiła w wyniku aktywności własnej dewelopera.

Warto zaznaczyć również, że opłatę manipulacyjną płaci również pośrednik. Jest ona związana z obsługą systemu KSN za każde przypisanie klienta do lokalu czy inwestycji. Zapobiegnie to generowaniu fałszywego ruchu klientów. Korzystniej dla pośrednika będzie wprowadzanie jedynie tych klientów, którzy rzeczywiście są zainteresowani inwestycją. Daje to pewność deweloperowi, że współpraca z pośrednikiem jest maksymalnie efektywna.

Dowiedz się więcej, skontaktuj się z nami:
KSN_logo

.

.

anna.woznica[at]ksn.org.pl,
tel.: 530-075-249

Projekt współfinansowany przez Unie Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unie Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego