Projekt rodzinnej łazienki, w której aranżacji wykorzystano deski podłogowe IFLOOR zwyciężył w konkursie „Drewno w architekturze” – przedsięwzięciu organizowanym wspólnie przez firmę DLH Poland i portal architektoniczny www.bryla.pl. Zastosowanie drewnianych desek na podłodze i ścianach sprawiło, że niewielkie wnętrze łazienki na poddaszu zyskało niepowtarzalny klimat. „Ciepło” przestrzeni łazienkowej, uzyskane dzięki użyciu drewna z Orzecha Amerykańskiego oraz nowoczesność i precyzja wykonania projektu to auty, które zdaniem Jury zdecydowały o zwycięstwie.

Jury konkursu „Drewno w architekturze” spośród wszystkich nadesłanych prac, biorących udział w czterech wcześniejszych kategoriach konkursu wybrało projekt najoryginalniejszy i najtrafniej oddający ideę konkursu. Autorem najlepszego projektu-zdjęcia, triumfatorem wszystkich kategorii konkursu okazał się Adam Pinis – projektant wnętrz z Częstochowy. Zwycięzca konkursu otrzymał nagrodę główną, w postaci wysokiej klasy komputera – Mac Book Pro.

Rozstrzygnięcie konkursu "Drewno w architekturze"

Rozstrzygnięcie konkursu "Drewno w architekturze"

Pomieszczenia o małej powierzchni, niskie, usytuowane na poddaszach często bywają miejscami zimnymi i nieprzyjemnymi. Dzieje się tak szczególnie w przypadku łazienek, w których aranżacji użyto chłodnej ceramiki lub kamienia naturalnego. Projektując wnętrze własnej łazienki, starałem się złamać tę regułę. Zdecydowałem się na użycie materiału nowoczesnego, o wysokich parametrach odporności na wilgoć, który wywoła świetny efekt wizualny. Najodpowiedniejsze do tego celu okazało się drewno. Dzięki zastosowaniu drewna z Orzecha Amerykańskiego firmy DLH Poland uzyskałem wnętrze bardzo przyjazne i przyciągające „ciepłem”. W projekcie, autentycznej aranżacji mojej niewielkiej łazienki drewnianymi deskami wyłożyłem nie tylko posadzkę, ale i część ścian. Na jednej z nich, przy użyciu desek zaaranżowałem podświetlaną półkę, niezbędną w pobliżu wolnostojącej wanny. Dodatkowo z drewna wykonałem też obudowę spłuczki WC. Rodzinna łazienka za sprawą trwałego i estetycznego drewna egzotycznego stanie się przytulnym i funkcjonalnym pomieszczeniem, z którego będziemy korzystać przez wiele lat – mówi Adam Pinis, zwycięzca konkursu „Drewno w architekturze”.

Zwycięski projekt łazienki "Przed"

Zwycięski projekt łazienki "Przed"

Zwycięski projekt łazienki "Po"

Zwycięski projekt łazienki "Po"

„Drewo w architekturze” to zakończony cykl czterech konkursów, w których uczestnicy podjęli się zadania zaprojektowania aranżacji przestrzeni wskazanej przez pomysłodawców. W poszczególnych kategoriach konkursu były to przemiany: przestrzeni miejskiej, elewacji budynku typu kostka, ogrodu i dowolnie wybranego wnętrza. W każdym projekcie-zdjęciu użyto drewnianych desek elewacyjnych lub podłogowych, z oferty firmy DLH Poland.