wanna_przed_zabudow___1.jpgWanna z natryskiem, umywalka, muszla klozetowa, pralka to standardowe wyposażenie pomieszczenia sanitarnego. W okresie PRL-u budowano je niekiedy bez umywalki (szczególnie w małych mieszkaniach). Byłoby to już nie do pomyślenia w dzisiejszych czasach, jako że nawet przepisy prawa regulują podstawowe wyposażenie łazienek (rozporządzenie ministra infrastruktury z dnia 12.04.2002 w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie).

Tymczasem rosną wymagania zarówno co do jakości sprzętu sanitarnego jak i jego możliwości montażowych. Klienci szukają w produktach instalacyjnych przede wszystkim możliwości łatwego złożenia wszystkich elementów, stabilności, izolacji akustycznej – wyjaśnia  Andrzej Majewski, specjalista ds. TECEprofil w firmie TECE. –Nasze stelaże wanna_1.jpgpodtynkowe sprawdzają się w każdej łazience. Można je zainstalować zarówno w zabudowie gipsowo-kartonowej jak i w specjalnych ścianach, wykonanych w systemie profil.

Dzięki tego typu rozwiązaniom technicznym projektowanie łazienki przybiera nowe formy i staje się nie lada wyzwaniem dla wymagających klientów. Wanna w środku pomieszczenia wraz z dodatkową półką w postaci zintegrowanej z nią ścianką działową, może w niedalekiej przyszłości stać się nie tyle ekstrawaganckim pomysłem co standardem
w większych łazienkach.