Xella Polska organizuje kolejne już konferencje „Docieplenie obiektów zabytkowych od wewnątrz”, dotyczące rozwiązań, które pozwolą zachować oryginalny wygląd elewacji, a jednocześnie poprawić parametry cieplne budynków. Pierwsze spotkanie odbędzie się w 22 listopada w Toruniu, a kolejne 25 listopada w Katowicach.

xella konferencjaWiele budynków zabytkowych, o unikalnej rzeźbie i architekturze elewacji, charakteryzuje się zbyt słabą izolacyjnością termiczną ścian. Ze względu na ochronę konserwatorską niemożliwe jest jednak zwykłe docieplenie budynku od zewnątrz. Jednocześnie budynki zabytkowe należy szczególnie chronić przed wpływem wilgoci, która może prowadzić do rozwoju mikroorganizmów oraz uszkodzeń mechanicznych. Nowoczesnym i skutecznym rozwiązaniem proponowanym przez firmę Xella są bloczki YTONG MULTIPOR, przeznaczone do ocieplenia od wewnątrz.

Jesienne spotkania z konserwatorami zabytków to już kolejna edycja konferencji poświęconej tematyce dociepleń od wewnątrz. Pierwsza konferencja z tego cyklu, zorganizowana w maju tego roku w Warszawie, zgromadziła blisko 100 uczestników potwierdzając duże zainteresowanie tematem, zarówno ze strony konserwatorów zabytków, jak i architektów.

W wielu przypadkach poprawa parametrów cieplnych obiektów zabytkowych możliwa jest jedynie poprzez docieplenie ścian od wewnątrz. Dotyczy to również modernizacji modnych ostatnio budynków poprzemysłowych, tak zwanych loftów. Materiał, który został nam zaprezentowany, YTONG MULTIPOR, jest bardzo ciekawym i nowatorskim rozwiązaniem – ocenia Barbara Jezierska, Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków, uczestniczka majowej konferencji.

Tematy omawiane na listopadowych konferencjach będą dotyczyć zagadnień związanych z fizyką budowli, ze szczególnym uwzględnieniem docieplenia ścian od wewnątrz. Zaprezentowana zostanie również specyfikacja i właściwości bloczków YTONG MULTIPOR, mineralnego materiału izolacyjnego.