Firma LAKMA wprowadza nowy uniwersalny Żywiczny Uszczelniacz Dekarski. Produkt wyróżnia się perfekcyjnym przyleganiem do każdego typu podłoża oraz możliwością aplikacji pod wodą i na mokrych powierzchniach.  Cztery wersje kolorystyczne: bezbarwna, ceglasta, brązowa i grafitowa pozwalają na idealne dopasowanie uszczelniacza do powierzchni szklanych, blaszanych, ceramicznych i betonowych.

Przeciekające sufity, okna dachowe i zacieki na ścianach – zima sprawiła nam wiele niespodzianek. Nieoczekiwanie szybkie roztopy śniegu zalegającego na dachach uwydatniły braki we właściwym wykończeniu i uszczelnieniu poszycia dachowego. Nowy Żywiczny Uszczelniacz Dekarski LAKMA nie tylko trwale ochroni nasz dach przed wszystkimi przeciekami. Dzięki możliwość aplikacji na mokre powierzchnie pozwala na błyskawiczne wykonanie uszczelnienia nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

Trwale plastyczny

Najczęstszą przyczyną powstawania nieszczelności w pokryciach dachowych jest stosowanie tanich lub źle dobranych mas uszczelniających do połączeń ruchomych. Dach to konstrukcja składająca się z wielu łączonych elementów, które nieustannie pracują pod wpływem temperatury i obciążenia. Żywiczny Uszczelniacz Dekarski LAKMA jest masą trwale plastyczną zachowująca swoje parametry w temperaturze od -20°C do +80°C, dzięki czemu pozostaje odporny na spękania.

Dachy, okna, rynny, tarasy

Uszczelniacz Dekarski LAKMA, dzięki idealnemu i trwałemu przyleganiu do każdego typu podłoża, może być stosowany do powierzchni metalowych, szklanych, drewnianych, betonowych i ceramicznych. Produkt jest przeznaczony do uszczelniania wszystkich elementów obróbek blacharskich dachów, tarasów, kominów, włazów oraz okien dachowych. Dzięki unikalnym właściwościom plastycznym jest szczególnie polecany do uszczelniania wszystkich elementów  ruchomych: każdego typu  pokrycia dachowego, a także do wypełniania szczelin dylatacyjnych.

Do zadań specjalnych

O brakach w uszczelnieniu dachu przekonujemy się zawsze podczas intensywnych opadów lub roztopów. Czekanie na przybycie fachowca lub ustanie deszczu kończy się nie tylko naprawą dachu, ale i remontem zalanego mieszkania. Żywiczny Uszczelniacz Dekarski LAKMA można zastosować od razu na mokrą powierzchnię a nawet pod wodą. Dzięki temu możemy sami błyskawicznie zareagować na wszystkie symptomy przeciekania dachu lub rynny. Wyrób charakteryzuje się wysoką odpornością na spływanie z elementów pionowych w wysokich temperaturach (do +80°C), co umożliwia  prowadzenie prac uszczelniających nawet na rozgrzanych słońcem pokryciach dachowych.

Jak stosować żywiczny uszczelniacz dekarski radzi Dawid Sybilak – Dyrektor Marketingu Chemii Budowlanej firmy LAKMA

Żywiczny uszczelniacz dekarski LAKMA

Żywiczny uszczelniacz dekarski LAKMA

Powierzchnie, na które ma być stosowany żywiczny uszczelniacz dekarski powinny być czyste, wolne od kurzu, pyłu, tłuszczu. Powierzchnie metalowe należy oczyścić z rdzy i zabezpieczyć farbą antykorozyjną. Natomiast powierzchnie betonowe i porowate zagruntować specjalistycznym preparatem (np. LUXMAL grunt akrylowy). Nałożoną masę można wygładzać szpachelką zmoczoną w wodzie. Po zakończeniu pracy narzędzia należy wytrzeć ręcznikiem papierowym i umyć rozpuszczalnikiem (np. „nitro”). Spoina po utwardzeniu  może być przemalowywana. Ze względu na szeroką gamę wyrobów farbiarskich zalecamy wstępnie wykonanie próby kompatybilności na niewielkim odcinku.
Zalecamy wykonaie prób kompatybilności na niewielki odcinku

Żywiczny Uszczelniacz Dekarski LAKMA jest nowoczesną masą uszczelniającą o bardzo dobrej przyczepności do podłoży: metalowych, betonowych, kamiennych, drewna, szkła i powłok malarskich. Przeznaczony jest do uszczelniania wszystkich elementów obróbek blacharskich dachów, tarasów, kominów, włazów oraz okien dachowych. Możliwość aplikacji pod wodą oraz w czasie intensywnych opadów umożliwia natychmiastową reperację uszkodzonych przeciekających elementów. Jest trwale plastyczny, co umożliwia dokonywanie korekt na łączonych elementach oraz zabezpiecza przed powstawaniem nieszczelności podczas pracy elementów składowych konstrukcji dachu. Unikalny skład, odpowiednio dobrana konsystencja masy plastycznej umożliwia uszczelnianie pionowe powierzchni nagrzanych nawet do temp. +80°C. Spoina po utwardzeniu może być malowana, jest odporna na działanie wody oraz promieniowanie UV. Uszczelniacz dostępny jest w kolorze bezbarwnym, ceglastym, grafitowym i brązowym.

Żywiczny Uszczelniacz Dekarski LAKMA 300 ml
Cena: 14 PLN brutto