Energooszczędne rozwiązania to w dzisiejszym świecie konieczność. Wiedzą o tym nie tylko producenci sprzętu elektrycznego czy elektroniki, ale również specjaliści z branży budowlanej, zwłaszcza producenci okien PCV. Niestety, nawet ciepłochłonne szyby i najlepsze profile na nic się nie zdadzą, jeśli okna zostaną nieprawidłowo zamontowane. Sposobem na zapewnienie komfortu cieplnego w całym domu jest polecany przez firmę OknoPlus ciepły montaż okien.

Duże okna, zapewniające naszym wnętrzom nieograniczony dostęp światła słonecznego, to marzenie wielu posiadaczy domków jednorodzinnych i mieszkań. Rozwiązanie takie szczególnie polecane jest również do domów pasywnych oraz energooszczędnych. Decydując się na taką opcję, warto jednak pamiętać, że nieszczelne i źle zamontowane okna to jedna z głównych dróg ucieczki ciepła z pomieszczenia. Na szczęście coraz więcej producentów okien PCV, jak np. firma OknoPlus, szkoli swoich fachowców w ciepłym montażu, który pozwala dwukrotnie zmniejszyć straty ciepła, a co za tym idzie – zmniejszyć nasze rachunki za ogrzewanie.

nowe okna

Na czym polega ciepły montaż?

- Ciepły montaż to nic innego jak trwałe i skuteczne uszczelnienie tych miejsc, w których osadzane są okna. Stosuje się w tym celu nie tylko tradycyjną piankę montażową, ale również dodatkowe materiały termoizolacyjne, jak folie i taśmy uszczelniające czy taśmy paroszczelne. Zanim jednak przystąpi się do takich prac, należy prawidłowo umieścić ramę okna w przekroju otworu ściany – wyjaśnia Izabela Tryba, dyrektor handlowy firmy OknoPlus.

Warto podkreślić, że ciepły montaż okien to prawdziwa sztuka, dlatego też wymaga on odpowiedniego przygotowania, m.in. przeszkolenia monterów z zakresu fizyki oraz wielogodzinnych ćwiczeń praktycznych.

- Niestety, wśród wielu ekip budowlanych wciąż pokutuje przekonanie, że wystarczy, jeśli okno trzyma pion i poziom, by wszystko było w porządku. Tymczasem podczas prawidłowego montażu, zwłaszcza tzw. ciepłego, należy wziąć pod uwagę również inne uwarunkowania. Przede wszystkim trzeba skupić się na kwestii jak najlepszego i najdokładniejszego zaizolowania miejsc, w których okna stykają się z murem, gdyż w przeciwnym razie narażeni będziemy m.in. na powstawianie mostków termicznych czy przedostawanie się wilgoci do wnętrza domu. Duże znaczenie przy ciepłym montażu ma również odpowiednie przygotowanie otworu przed osadzeniem okna, np. w przypadku materiałów typu porotherm ważna jest obróbka tynkarska na styku okna z murem. Wszystkie ekipy montażowe firmy OknoPlus przeszły specjalistyczne szkolenia z zakresu ciepłego montażu, zatem bez obaw można powierzyć im osadzenie okien w naszym domu – dodaje ekspert firmy OknoPlus.

Ciepły montaż – dlaczego warto?

Powstawianie mostków termicznych, czyli miejsc o słabych własnościach termoizolacyjnych, przemarzanie ścian oraz zawilgocenie pomieszczenia to najczęściej spotykane problemy wynikające z niewłaściwego zamontowania stolarki. Dzieje się tak dlatego, że punkt styku okna ze ścianą zewnętrzną stanowi newralgiczne miejsce, jeśli chodzi o utratę ciepła i przedostawanie się wilgoci do wnętrza domu.

- Odpowiednie zaizolowanie przestrzeni wokół okna, czyli właśnie proponowany przez firmę OknoPlus ciepły montaż, sprawia, że straty ciepła w naszym domu będą dwukrotnie mniejsze niż wówczas, gdy okna zamontowane zostaną w sposób standardowy. Co więcej – ciepły montaż zapewni również stałą wentylację oraz przyczyni się do zabezpieczenia izolacji przed działaniem czynników zewnętrznych i wilgocią. Mówiąc krótko: decydując się na taki sposób osadzenia stolarki zapewnimy sobie większy komfort cieplny, a także w dużym stopniu zmniejszymy nasze rachunki za energię – mówi Izabela Tryba, dyrektor handlowy firmy OknoPlus.

Kamera termowizyjna

Kamera termowizyjna

Ciepły montaż polecany jest w przypadku okien każdego rodzaju, jednak najbardziej wymierne korzyści daje wówczas, gdy połączymy go z oknami energooszczędnymi, np. tymi, dostępnymi w ofercie firmy OknoPlus. Profile z wypełnieniem THERMO o współczynniku przenikalności termicznej profilu Uf=1,0 W/(m2K) (!)  oraz ciepłochłonne szyby o współczynniku przenikalności termicznej U 0,5 W/(m2K) zagwarantują, że nasz dom będzie przyjemną, ciepłą przystanią.

Decydując się na zakup nowych okien staramy się, by były one nie tylko eleganckie i funkcjonalne, ale również energooszczędne. Dzięki temu zyskujemy bowiem gwarancję, że nasz dom będzie odpowiednio zabezpieczony przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych. Aby rzeczywiście nic nie zepsuło nam naszej wizji idealnego domu, będącego oazą ciepła i spokoju, warto zdecydować się na polecany przez firmę OknoPlus, ciepły montaż stolarki okiennej, wykonywany przez przeszkolone w tym zakresie ekipy.

Ciepły montaż krok po kroku

montaz okien1

montaz okien2

montaz okien 3

montaz okien 4

montaz okien 5

montaz okien 6

montaz okien 7

montaz okien 8

montaz okien 9

montaz okien 10

montaz okien 11

montaz okien 12

montaz okien 13