Zapewnienie odpowiedniej izolacji rurom to nie tylko kwestia oszczędności energii – odpowiednio dobrana otulina zminimalizuje również dźwięki generowane przez medium płynące w naszej instalacji.

Rodzina izolacji Tubolit firmy Armacell pozwoli nam pozwoli nam zatrzymać wewnątrz rur zarówno ciepło jak i uciążliwy hałas.

Odpowiednie zabezpieczenie domowej instalacji grzewczej, kanalizacyjnej czy też tej doprowadzającej wodę do naszych kranów ma olbrzymie znaczenie z kilku powodów. Pierwszym i najważniejszym argumentem jest oczywiście zatrzymanie swobodnej wymiany energii pomiędzy rurą, co znacznie podnosi wydajność instalacji przy jednoczesnej redukcji kosztów.

izolacja rur

(izolacja Tubolit, fot. Armacell)

Jednak to nie wszystko. W przypadku rur kanalizacyjnych bądź też tych z zimną wodą (gdzie ewentualne straty energii nie są tak istotne), zastosowanie odpowiedniej otuliny pozwala znacznie zredukować hałas generowany przez przepływające medium. Dodatkowo, warstwa izolacji może również służyć zapewnieniu ochrony przed uszkodzeniami powierzchni rury i to zarówno tymi fizycznymi jak i wynikającymi z działania agresywnych środków chemicznych. Rodzina Tubolit firmy Armacell, dzięki kompletnej gamie produktów o różnym przeznaczeniu, pozwoli nam skutecznie zabezpieczyć instalację tak, by działała ona wydajnie i cicho przez wiele lat.

Na ciepło – Tubolit DG

W przypadku instalacji grzewczej oraz tej z gorącą wodą, najbardziej uciążliwym problemem jest zjawisko swobodnej wymiany energii pomiędzy medium a otoczeniem, które prowadzi do wyziębienia czynnika grzewczego i w konsekwencji negatywnie odbija się na wysokości opłat. Co gorsza, im większa różnica temperatur, tym więcej energii cieplnej jest tracone podczas transportu. Dlatego też odpowiednia izolacja w tym wypadku jest kwestią kluczową, zarówno dla wydajności instalacji jak i dla naszej kieszeni. Izolacja Tubolit DG firmy Armacell została stworzona specjalnie z myślą o takich zastosowaniach. Wykonana z materiału na bazie polietylenu o zamkniętej strukturze komórkowej charakteryzuje się wyjątkowo niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła, dzięki czemu możemy ograniczyć straty energii nawet o 90%. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu podwójnej warstwy klejącej, Tubolit DG jest wyjątkowo łatwy w montażu, a szeroka gama dostępnych średnic (od 12 do 125 mm) oraz grubości (od 5 do 30 mm) pozwoli nam bez trudu dopasować odpowiednią otulinę do każdej rury.

Tam gdzie liczy się cisza – Tubolit AR Fonowave

Jednym z największych problemów dzisiejszego budownictwa jest hałas, który często związany jest z działaniem instalacji kanalizacyjnej lub odpływowej. Cienkie ściany oraz plastikowe rury nie są w stanie odpowiednio zatrzymać uciążliwych dźwięków, co często negatywnie wpływa na nasz komfort życia. W takich przypadkach doskonale sprawdza się otulina Tubolit AR Fonowave, stworzony specjalnie z myślą o wytłumieniu wykonanych z tworzyw sztucznych rur kanalizacyjnych oraz tych odprowadzających wodę deszczową. Dzięki swojej unikalnej strukturze pozwala on na redukcję hałasu pochodzącego z instalacji kanalizacyjnej na poziomie 11 dB, co zostało potwierdzone w renomowanym Instytucie Fizyki Budowli w Stuttgarcie. Wszystko to sprawia, że Tubolit AR Fonowave firmy Armacell jest optymalnym rozwiązaniem pozwalającym uzyskać właściwe wyciszenie zarówno nowej jak i istniejącej instalacji. To ostatnie jest możliwe dzięki dużej elastyczności oraz niewielkiej masie, co umożliwia szybki i bezproblemowy montaż.

Prawdziwy twardziel – Tubolit S

Tam, gdzie zarówno rury jak i chroniąca je izolacja szczególnie narażone są na uszkodzenia mechaniczne, warto zastosować otuliny Tubolit S i Tubolit S Plus. Są to izolacje pokryte specjalną folią wzmacniającą chroniącą delikatną strukturę przed uszkodzeniami. Dodatkowo, wzmacnia to również wytrzymałość otuliny na działanie agresywnych materiałów budowlanych, dzięki czemu mamy gwarancję, że z czasem materiał nie utraci swoich właściwości izolacyjnych, co wiązałoby się z koniecznością przeprowadzenia kosztownej i kłopotliwej wymiany otuliny na nową. Oczywiście, jak w przypadku wszystkich produktów z rodziny Tubolit, Tubolit S i Tubolit S Plus charakteryzują się doskonałymi parametrami izolacyjnymi. Stworzone z myślą o rurach z gorącą wodą pozwalają zminimalizować straty energii, a tym samym zwiększyć wydajność naszej instalacji.

Odpowiednie dobranie izolacji do konkretnej sytuacji daje nam gwarancję, że optymalnie spełnia ona swoje zadanie. Bardzo szeroka gama produktów wchodzących w skład rodziny Tubolit firmy Armacell pozwala bez problemu dopasować odpowiednią otulinę do danego zadania, co umożliwia jej w pełni wykonywać swoją funkcję, a nam zapewni spokój i komfort na długie lata.

Firma „Armacell” swoje początki datuje na rok 1860, kiedy to powstała spółka – matka „Armstrong Cork”, późniejsza „Armstrong World Industries”. W 1959 firma podbija rynek chłodniczy i klimatyzacyjny, innowacyjnym produktem o nazwie Armaflex – elastyczną, profesjonalną izolacją o rewolucyjnych właściwościach na bazie elastomerów. Rok później Armstrong zakłada oddział w Niemczech, gdzie w 1965 roku rozpoczyna się produkcja Armaflexu. Następne dekady upływają pod znakiem kolejnych sukcesów w branży izolacyjnej. Powstaje Tubolit – elastyczna pianka o zamkniętej strukturze komórkowej na bazie polietylenu oraz Okabell – system metalowych osłon zabezpieczających izolację. W 2000 roku efektem wykupu działu „Armstrong World Industries” zajmującego się izolacjami, powstaje „Armacell”. W 2006 roku „Armacell” przystąpił do inicjatywy ONZ o nazwie „UN Global Compact” dotyczącej odpowiedzialnego biznesu kierującego się 10 zasadami z zakresu praw człowieka, praw pracowniczych, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji. Obecnie „Armacell” specjalizuje się w produkcji izolacji, oferując najbardziej kompletną i kompleksową gamę elastycznych wyrobów do izolacji termicznej, akustycznej, antyroszeniowej i ochronnej przeznaczonych do instalacji grzewczych, chłodniczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych, sanitarnych i przemysłowych, stając się jednocześnie światowym liderem w tej dziedzinie. „Armacell’ posiada sprawdzone rozwiązania służące do wydajnego ograniczania strat energii, ochrony instalacji układanych w budynkach oraz poprawy komfortu akustycznego. Priorytetem firmy jest solidność,  niezawodność i najwyższa jakość oferowanych wyrobów, poparta  prawie 150–letnim doświadczeniem na rynku izolacji. Ponad 20 fabryk na całym świecie wraz z trzecią co do wielkości w Środzie Śląskiej, ekipa wysoko wykwalifikowanych przedstawicieli handlowych oraz doskonały serwis, świadczą nie tylko o znakomitym profesjonalizmie, ale również o  szczególnej dbałości o zadowolenie użytkowników i reputację firmy na rynku izolacji technicznych.