Skład Neokoru® oparty jest na bazie żywicy alkidowej styrenowanej z dodatkiem środków pomocniczych i antykorozyjnych. Farba przeznaczona jest do gruntowania blach, elementów oraz konstrukcji stalowych i żeliwnych, eksploatowanych zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Neokor® może być także wykorzystywany dla czasowej ochrony tych elementów przed korozją na czas ich transportu lub składowania. Produkt charakteryzuje się krótkim czasem schnięcia oraz doskonałą przyczepnością do podłoża.


W trosce o wygodę i efektywność aplikacji farby, wytwarzana jest ona w kilku wersjach:  • wersja A − do malowania pędzlem i natryskiem pneumatycznym,
  • wersja B − do malowania natryskiem hydrodynamicznym (HN),
  • wersja C − do malowania zanurzeniowego,
  • wersja D − do malowania natryskiem elektrostatycznym (EN).

Po wyschnięciu na powłokę można nakładać emalie akrylowe, alkidowe, styrenowane, chlorokauczukowe oraz farby poliwinylo-akrylowe marki Polifarb Dębica.


 


Neokor® oferowany jest w opakowaniach po 1, 5, 10, 12 i 20 litrów. Dostępne kolory to: czerwony tlenkowy, czerwony tlenkowy średni, aluminiowy i czarny. Wydajność farby przy jednokrotnym gruntowaniu wynosi około 9-11 m2/l, w zależności od struktury podłoża oraz użytego narzędzia malarskiego.