Przeszklone powierzchnie okienne pojawiają się nie tylko w biurowcach i restauracjach, ale ostatnio coraz częściej w domach jednorodzinnych i mieszkaniach. Właściciele domów z ogrodami często stosują wysokie okna w miejscach, z których roztacza się widok na ogród lub las.
W mieszkaniach, dzięki dużym, przeszklonym powierzchniom pojawia się więcej światła i przestrzeni. Równie popularne stają się nieco już zapomniane oranżerie, które kiedyś były dość często stosowane w domach wolnostojących. Projektując pomieszczenie z dużą ilością powierzchni szklanych należy pamiętać o doborze grzejników, które powinny nie tylko zapewnić odpowiednią temperaturę pomieszczenia, ale również właściwie komponować się ze specjalnym charakterem wnętrza. Odpowiednio dobrany grzejnik dekoracyjny pozwoli na dowolną aranżację wnętrza zgodną z najnowszymi trendami i gustem domowników.
Funkcjonalność i estetyka 
- Instalując grzejnik w pomieszczeniu należy pamiętać o tym, że powinien znajdować się w miejscu, w którym występują największe straty ciepła czyli właśnie przy oknach czy innych przeszklonych powierzchniach. Na pewno tradycyjne grzejniki np. żeliwne, nie pasują ani wyglądem ani kształtem do nowoczesnych pomieszczeń. Konieczne jest w takiej sytuacji zainstalowanie grzejnika, który pozytywnie wpłynie na estetykę całego wnętrza. Przy wysokim oknie odpowiedni jest albo grzejnik bardzo niski i długi, umieszczony poziomo pod oknem albo grzejnik wysoki i wąski, który umieszczamy pionowo przy szklanej powierzchni. Oczywiście taki grzejnik powinien mieć dekoracyjny charakter i odpowiednio dobraną kolorystykę. Ważne jest również to, aby elementy podłączenia były jak najmniej widoczne, tak aby nie zakłócały harmonii pomieszczenia – radzi Roman Strzelczyk, ekspert z firmy Rettig Heating, producenta grzejników Purmo.
Grzejnik dekoracją
Obecnie na rynku jest bogata oferta grzejników dekoracyjnych, które spełniają powyższe wymagania i odpowiednio komponują się z wnętrzami z dużymi przeszkleniami. Grzejnik Ratec Plus firmy Rettig Heating, dzięki temu, że jest niski i długi, nadaje się do zainstalowania pod wysokim oknem. Najniższy model Ratec Plus ma zaledwie 14,2 cm, najwyższy 28,6 cm, a długość dobierana jest w przedziale od 40 do aż 300 cm. Grzejnik można podłączyć zarówno z boku jak i z dołu, dzięki czemu połączenie jest prawie niewidoczne lub całkowicie ukryte w ścianie. Ratec Plus, dzięki gładkiej powierzchni elementów grzejnych i bogatej kolorystyce komponuje się z każdym wnętrzem, szczególnie z takim, w którym zastosowano duże szklane powierzchnie.