Podstawowym dylematem przy wykańczaniu łazienki jest wybór pomiędzy wanną i natryskiem. W przypadku niewielkich łazienek najbardziej uzasadnione wydaje się zastosowanie prysznica. Po pierwsze zajmuje stosunkowo niewiele miejsca i pozwala na mniejsze niż w przypadku wanny zużycie wody. Jednak przede wszystkim jest niezwykle praktyczny, zwłaszcza dla osób starszych lub niepełnosprawnych.

Od maja na rynku instalacji sanitarnych dostępny jest system TECEdrainline, dzięki któremu przewaga prysznica nad wanną jest jeszcze bardziej wyraźna.


- W TECEdrainline woda z natrysku opada wprost na podłogę i poprzez bardzo estetyczny ruszt odprowadzana jest do niewidocznych rynien odpływowych mówi Andrzej Durda dyr. ds. technicznych w TECE – System umożliwia tym samym zastosowanie prysznica bez konieczności montowania brodzika.


Rozwiązanie to zapewnia większą swobodę ruchu, a jednocześnie ogranicza przestrzeń prysznica do niezbędnego minimum i zwiększa przestrzeń łazienki. Brak brodzika znacząco ułatwia korzystanie z kabiny osobom mającym problemy ze swobodnym poruszaniem się i starszym. Dzięki nieznacznemu wgłębieniu podłoga i odpływ staja się zamkniętą jednostką optyczną. Widoczne na posadzce ruszty można wytłoczyć ozdobnym wzorem lub wypełnić płytką ceramiczną, co z kolei podnosi estetykę wnętrza łazienki i pozwala na dowolne kształtowanie jej wyglądu. Z kolei wysoka wydajność odpływowa rynien TECE (od 0,65l/s do 1,2 l/s) chroni przed ryzykiem zalania łazienki.


- Poza tym niewielka wysokość montażowa rynny na poziomie 90 mm umożliwia stosowanie systemu TECEdrainline zarówno w nowoczesnych domach jednorodzinnych jak i w modernizowanych starych kamienicach – zapewnia Andrzej Durda.