Podczas tegorocznych targów BUDMA w Poznaniu firma Rockwool Polska została, już po raz drugi, laureatem prestiżowej nagrody Top Builder w kategorii „Najlepszy produkt 2010 roku”. Wyróżnienie otrzymał MONROCK PRO – płyta ze skalnej wełny mineralnej przeznaczona do izolacji dachów płaskich.

(Jacek Kieszkowski, Dyrektor Marketingu Rockwool Polska)

(Jacek Kieszkowski, Dyrektor Marketingu Rockwool Polska)

Jury konkursu doceniło MONROCK PRO przede wszystkim za bezpieczeństwo użytkowania (płyty charakteryzują się najwyższą klasą odporności na ogień – A1) oraz bardzo wysokie parametry izolacyjne.

- Zdobycie statuetki  Top Builder to dla nas duży sukces – mówi Jacek Kieszkowski, Dyrektor Marketingu Rockwool Polska. – Otrzymana nagroda potwierdza, że produkty Rockwool  cieszą się niezmiennym  uznaniem i zaufaniem zarówno wśród profesjonalistów branży budowlanej, jak i inwestorów indywidualnych.

Nagroda Top Builder przyznawana jest przez Radę Programową oraz redakcję miesięcznika „Builder”. Jest ona wyrazem uznania dla innowacyjnych rozwiązań budowlanych, technologicznych oraz konstrukcyjnych, cechujących się najwyższą jakością i bezpieczeństwem użytkowania. Celem konkursu jest także poszerzenie wiedzy inżynierów, architektów i wykonawców o najlepszych produktach i technologiach niezbędnych w ich codziennej pracy.

Międzynarodowe Targi Budowlane BUDMA to jednak nie tylko okazja do uhonorowania najlepszych rozwiązań budowlanych, ale przede wszystkim możliwość wymiany wiedzy na temat najnowszych trendów i rozwiązań w budownictwie. Dlatego podczas tegorocznej BUDMY Rockwool Polska, już piąty raz z rzędu, wziął udział w projekcie BudShow, w ramach którego powstał dom modelowy. Zwiedzający tę ekspozycję mogli zobaczyć m.in., jak prawidłowo ocieplić dach, ściany oraz podłogi domu jednorodzinnego. Doradcy techniczni Rockwool Polska udzielali im także praktycznych porad i wskazówek odnośnie skutecznej izolacji budynku, zapewniającej komfort cieplny i niskie koszty eksploatacji domu przez długie lata.

Międzynarodowe Targi Budowlane BUDMA to jedne z największych targów tego typu w Europie. Tematem przewodnim tegorocznej edycji było  „Zrównoważone budownictwo”. BUDMA 2010 odbyła się w Poznaniu w dniach od 19 do 22 stycznia.